Українців хочуть змусити звітувати про походження сум, витрачених ними на придбання "цінних активів"

З 1 вересня в Україні стартує так звана "податкова амністія", яка триватиме рівно рік і в ході якої громадяни, які мають незадеклароване майно, податки на яке не були сплачені раніше, зможуть легалізувати свої активи. При цьому українцям доведеться заплатити визначений законом про амністію збір у розмірі від 5 до 9% (звітувати про походження активів не потрібно), після чого відповідальності за несплату податків можна не боятися. А ось тих українців, які не вважатимуть за потрібне скористатися амністією, чекає "сюрприз" у вигляді закону про непрямі методи податкового контролю. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова парламентського комітету з питань фінансів, податків та митної політики Данило Гетманцев.

Ідея нардепа полягає в наступному: українці, які купують цінні активи (житло, машину, земельну ділянку, дорогу путівку або техніку) після закінчення податкової амністії, повинні будуть пояснити походження коштів на такі покупки. У тому випадку, якщо людина не зможе підтвердити легальне походження своїх доходів, їй доведеться заплатити податок у розмірі 18% від сплаченої суми.

За словами Гетьманцева, вже зараз уряд займається розробкою відповідного законопроекту, за допомогою якого чиновники сподіваються вивести доходи українців з тіні.

Нагадаємо, раніше Новинар повідомляв про те, що банкам дозволили заарештовувати рахунки боржників і списувати зберігаються на них кошти.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що в Україні перевіряти матеріальне становище одержувачів субсидій буде спеціальна інспекція, яку уповноважать відвідувати будинки субсидіантів.

Популярні статті зараз

Не чекайте паперову платіжку: "Нафтогаз" роз'яснив споживачам, як платити за газ правильно

Через "Ощадбанк" українець позбувся субсидії: особливості роботи "Ощад 24/7"

Стало відомо, хто в жовтні отримає надбавки до пенсії

Українцям обіцяють доплати до пенсій: хто скільки отримає

Все новости

Також раніше Новинар повідомляв про те, що українців, які заборгували великі суми за комунальні послуги, хочуть примусово позбавляти житла.