Парафіяни Православної церкви 13 серпня вшановують пам'ять святого Євдокима Капподикянина

11 серпня православні християни вшановують пам'ять Євдокима Капподікянина-святого, який увійшов в аннали християнської церкви як покровитель сім'ї та сімейного вогнища.

Згідно з церковною легендою, Євдоким дав обітницю безшлюбності ще в ранній юності. Клятви майбутній святий дотримувався настільки строго, що єдиною жінкою, яка удостоїлася спілкування з ним, була мати Євдокима. Надалі богоугдний і благочестивий спосіб життя Євдокима привернув увагу імператора Феофіла, який наділив праведника своєю владою, призначивши його правителем однієї з областей імперії. Втім, мати земну владу довго Євдокиму не довелося - у віці 33 років він упокоївся, а його мощі, що стали нетлінними, набули статусу чудотворних і здатних зцілювати.

У православних християн 13 серпня вважається днем пущення перед Успенським постом. Іншими словами, саме в цей день ще можна вживати в їжу все, що заманеться, перед тим, як на кілька тижнів почати обмежувати свій раціон.

Популярні статті зараз

10 пенсій за один раз: Пенсійний фонд озвучив умови, хто отримає гроші

8 гривень за кВт: українців попередили про стрибок тарифів на електрику, Зеленський підписав указ

Синоптики попередили: після Покрови вдарять морози до - 7

Мінімальна пенсія 2500 грн: названа категорія, якій підвищать виплати з 1 жовтня

Все новости

З 13 серпня в народі пов'язані цікаві погодні прикмети. Так, вважається, що якщо день видасться вітряним, варто очікувати багатосніжної зими. Літаюча задовго до бабиного літа павутиння вважається передвісником довгого літа, яке триватиме мало не до кінця вересня. А ось мурахи, які завчасно закрили вхід в мурашник, вважалися провісниками дощів, які зарядять на найближчі кілька днів.

13 серпня з іменинами слід привітати людей, що носять ім'я Анна, Антон, Василь, Веніамін, Григорій, 

Нагадаємо, раніше Новинар повідомляв про те, що в Україну повертається спека до + 34 градусів.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що в Україну передчасно прийде осінь.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що синоптики назвали дату серпневого похолодання.