14 серпня християни відзначають один з найважливіших свят православ'я - Медовий спас

Медовий спас, Маковей або початок Успенського посту - назви свята, який православні християни відзначають 14 серпня, в народі різняться. Хай там як, цей день в церковному календарі вважається однією з найважливіших дат, поряд з Різдвом і Великоднем.

Саме 14 серпня парафіяни Православної церкви несуть в храми мед і мак для освячення - цей звичай має не стільки християнське, скільки язичницьке коріння, оскільки в давнину перший урожай вважалося необхідним принести в жертву богам. Ну а насіння маку народна фантазія пов'язала з героями однієї з біблійних легенд, сімома братами Маккавеями, які зазнали гоніння за віру.

14 серпня також вважається початком Успенського посту, який триватиме до 27 серпня. Двотижневе суворе утримання від плотських радощів встановлено Церквою на честь Успіння Пресвятої Богородиці - піст у православних християн порівняємо за важливістю з передвеликоднім Великим постом. Протягом цього періоду варто утримуватися не тільки від жирної і м'ясної їжі, але і від конфліктів, а також від вживання алкогольних напоїв.

14 серпня людям, які збираються відвідати церковну службу, варто принести в храм букетик, зібраний з ароматних трав - маку, айстр, чорнобривців, колосків пшениці, чебрецю, календули, м'яти. Крім запашного збору, який протягом декількох тижнів забезпечить приємний запах у всьому будинку, 14 серпня в храмі варто освятити також мак, мед нового врожаю і навіть воду, оскільки, згідно з церковною легендою, саме в цей день в далекому 9 столітті київський князь Володимир прийняв хрещення, відмовившись від язичницької віри.

Популярні статті зараз

Штраф 170 тис. грн: Кабмін пішов на жорсткі кроки, торкнутися може кожного українця

Крижані дощі та мороз: найближчими днями Україну накриє холодний антициклон

Платіть вполовину дорожче або відключать газ: українців стали переводити на нові газові тарифи

Всім, кому виповниться 60 років: в Україні підвищують пенсії жінкам, коли й скільки додадуть

Все новости

14 серпня з іменинами варто привітати людей, що носять імена Олександр, Дмитро, Федір і Софія.

Нагадаємо, раніше Новинар повідомляв про те, що в Україну повертається спека до + 34 градусів.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що в Україну передчасно прийде осінь.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що синоптики назвали дату серпневого похолодання.