Парафіяни православної церкви 15 серпня вшановують пам'ять святого первомученика Стефана

У православному церковному календарі 15 серпня вважається днем пам'яті первомученика Стефана - одного з апостолів від 70-и, вірного послідовника Христа, який прийняв мученицьку смерть за віру. Згідно з церковною легендою, Стефан був одним з перших юдеїв, які прийняли християнство. Нову віру він проповідував в Єрусалимі, де і загинув за свої переконання - язичники побили Стефана камінням. 15 серпня вважається днем, коли нетлінні мощі первомученика Стефана були перенесені до Візантії з Єрусалиму.

У народі день пам'яті святого Стефана називали "днем Степана Сіновала". Вважалося, що сьогодні варто сплести вінок-оберіг, трави на який повинні принести всі члени сім'ї. Після того як вінок був готовий, його вішали в "червоному" кутку будинку - тобто, там, де висіли ікони. Такий вінок, вірили пращури, захистить будинок, домочадців і домашніх тварин від всілякої нечисті. У разі хвороби, що трапилася з ким-небудь з членів сім'ї, частина сухих трав з вінка-оберега йшла на особливий відвар, який вважався цілющим.

З 15 серпня пов'язані цікаві погодні прикмети. У цей день спостерігали за павуками - якщо вони активно плели невеликі мережі, варто було очікувати вітряної погоди найближчим часом. По погоді в цей день судили про те, якої погоди варто очікувати в першій половині вересня, а поява перистих хмар, на думку предків, віщувала суху і сонячну погоду в найближчі кілька днів.

15 серпня з іменинами слід привітати людей, що носять імена Іван, Василь, Кирило, Федір, Роман, Тарас і Степан.

Популярні статті зараз

Штраф 170 тис. грн: Кабмін пішов на жорсткі кроки, торкнутися може кожного українця

Крижані дощі та мороз: найближчими днями Україну накриє холодний антициклон

Школи, транспорт та ресторани: в Україні запрацювали нові правила карантину, що варто знати

Два рази по 4 дні: українцям обіцяють довгі вихідні, новий календар свят

Все новости

Нагадаємо, раніше Новинар повідомляв про те, що в Україну повертається спека до + 34 градусів.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що в Україну передчасно прийде осінь.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що синоптики назвали дату серпневого похолодання.