Хто і скільки заплатить великі штрафи за не сплату податків за квартиру або будинок?

Українці, які володіють квартирами від 60 квадратів і будинками від 120 квадратів і не заплатили податки на нерухомість, повинні будуть заплатити штрафи. Його розмір залежить від того, наскільки затримати платіж.Про це йдеться у ст. 266 Податкового кодексу України. 

З цієї статті виходить наступне, що якщо затримати платіж на період до 30 днів – штраф у розмірі 10% боргу; якщо затримати платіж більш ніж на 30 днів – штраф у розмірі 20% боргу.

Популярні статті зараз

1590 грн максимально: підвищення пенсій 2022, хто отримає на руки 20 000 грн

Зимовий час 2021: названа дата, коли українці спатимуть на годину довше

Крижані дощі та мороз: найближчими днями Україну накриє холодний антициклон

67 копійок за кіловат: українцям розповіли, як можна платити менше за електрику

Все новости

Зазначимо, що розмір податку становить 1,5% від мінімальної зарплати за минулий рік. На даний момент це 70,89 гривень. Місцева влада має право зменшити податок або норму за площею, з якої потрібно стягувати гроші.

Наприклад, якщо за нормативом з квартири площею в 100 квадратів потрібно буде заплатити податок всього за 40 квадратних метрів. Це 2,8 тисяч гривень. Платити повинні ті, хто отримав квитанції. Їх розсилали до 1 липня і після цього було два місяці (до 1 вересня), щоб внести гроші. Після, сплата можлива тільки зі штрафом.

До речі, ті, хто не зможе заплатити, мають право звернутися за розстрочкою. Для цього потрібно звернутися в свою податкову за місцем реєстрації.

Раніше, портал "Новинар" писав про те, які категорії працівників можуть не чекати пенсійного віку.

Також, КИЇВЕНЕРГО та обленерго платитимуть споживачам: компенсація за скачки напруги та відсутність світла, покрокова інструкція.

Нагадуємо, одержувачів субсидій змусять повернути отримані кошти.