Скоро підвищать пенсії для певної категорії громадян

Буквально на початку літа, 29.06.2021, Кабмін прийняв постанову, що допомагає реалізувати законопроект за який проголосувала Верховна Рада. А Е підвищення пенсій для осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Йдеться про проект постанови, якою внесено зміни до Порядоку № 1210 в частині зміни підходу до розрахунку розміру пенсій по інвалідності "чорнобильцям". 

Документ розробили в Мінсоцполітиці для реалізації Закону № 1584, який свідчить про підвищення пенсій для постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Вже з 01.01.2022 мінімалка для цієї категорії громадян не залежатиме від розміру прожиткового мінімуму. Тепер мінімалка по інвалідності, яка настала через каліцтва або захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, буде не менше:

До цього дня такі виплати узгоджувались з прожитковим мінімумом. Тобто, люди з I групою інвалідності отримували 180% від даного показника - це 3 337,2 грн, для II групи – це 160% (2996,4 грн), для III групи – 145% (2688,3 грн), а для дітей – 100% (1854 грн).

Також постанова дає право вибору особам, які отримують заробітну плату за роботу за межами зони відчуження, на призначення пенсії або на основі Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", або Закону "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Крім іншого, документом встановлюється, що мінімальний розмір пенсії у випадку втрати годувальника становить на одного непрацездатного - 50% пенсії по інвалідності померлого, а на двох і більше непрацездатних членів сім'ї - 100%, яка розподіляється між ними рівними частинами.

Раніше, портал "Новинар" писав про те, які категорії працівників можуть не чекати пенсійного віку.

Також, КИЇВЕНЕРГО та обленерго платитимуть споживачам: компенсація за скачки напруги та відсутність світла, покрокова інструкція.

Нагадувати, одержувачів субсидій змусять повернути отримані кошти.