Відсечення голови Іоана Предтечі

Саме на 11 вересня випадає досить сумний день, коли християни вшановують пам'ять  святого пророка Іоана Предтечі. Люди його називали святим, через те, що він першим у водах річки Іордан став хрестити людей. 

Слід зауважити, що саме  Іоан Предтеча похрестив Іісуса у річці Іордан. Вважається, що він буд двоюрідним братом Іісуса Христа. Під час хрещення святий говорив, що він хрестить людей водою, проте прийде Той, хто буде хрестити Духом святим.

Жив він у непрості часи, коли відбувалися гоніння християн, тому і постраждав за віру. Так, він не зміг змиритися з тим, що влада живе гріховним життям та не мовчав про це, за що і був покараний. 

Цар Ірод, який був одружений, був у близьких стосунках з жінкою свого брата, на ім'я Галілея. Святий докоряв царю за коханку. І от одного разу дочка коханки Саломия подарувала царю дуже гарний танок, який так сподобався правителю, що він пообіцяв виконати будь-яке її бажання. І тоді дівчина забажала голову Іоана Предтечі.

Ірод виконав бажання танцівниці та стратив святого - йому відрубали голову та принесли танцівниці. 

Популярні статті зараз

Зимовий час 2021: названа дата, коли українці спатимуть на годину довше

Штраф 51 тис. грн: на українських дорогах з 1 жовтня запрацює нова форма контролю

Підвищення пенсій не для всіх: хто потрапив до списку "обраних" на жовтень

67 копійок за кіловат: українцям розповіли, як можна платити менше за електрику

Все новости

Цю подію можна досить часто побачити на церковних фресках у більшості міст України. Основний сюжет - стоїть танцівниця, а їй подають відсічену голову святого.

Для християн у цей день траур, вони шанують пам'ять святого. Наші пращурі вважали, що в цей день не можна вживати червоні напої, в тому чилі й червоне вино, а також овочі та фрукти, які за формою нагадують голову, а саме: капуста, гарбуз, яблука. Також  не користувалися 11 вересня й гострими предметами - сокирою, ножем, крім крайньої потреби. Заборонено було прибирати в хаті та працювати на городі. Вечірки та танці були теж під забороною.

Раніше Новинар писав, про велике церковне свято 10 вересня, коли не можна сваритися.

Нагадаємо, антициклон накриє спекою: прогноз погоди Наталки Діденко на 11 вересня.

До слова, названо три знаки Зодіаку, яких чекають труднощі у вересні.