Встановлено єдину дату індексації пенсій, в тому числі й спецпенсій

У четвер, 9 вересня Верховною Радою було підтримано проєкт закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення пенсійного законодавства" від   28.01.2021. 317 народних обранців підтримали ініціативу Кабміну щодо пенсіонерів. Про це йдеться на офіційному сайті Парламенту. 

Згідно з документом, встановлено єдину дату індексації пенсій - 1 березня. Тобто проводитись вона буде раз на рік. До цього кабмін встановлював строки проведення щорічної індексації. За даними Мінсоцполітики, у  квітні 2021 році на 11% були проіндексовані пенсії громадян, внаслідок чого середня пенсія зросла до 3725 грн. 

Слід зауважити, що індексація не торкнулася спецпенсій військових, держслужбовців та науковців. Тому народні депутати вирішили виправити ситуацію та включили ці категорії до списку індексації. У документі зазначено, що індексація визначеним вище категоріям буде проводитися на загальних засадах.

За планами уряду,  індексація 1 березня торкнеться майже 10 млн пенсіонерів, крім того, буде перегляд компенсаційних виплат особам, які сягнули 75-річного віку. 

Нагадаємо, що згідно з постановою Кабміну  "Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році" зараз пенсії індексуються з урахуванням зростання середньої заробітної плати, з якої сплачені страхові внески, розмір коефіцієнту 1,11. Мінімальний розмір підвищення становить -100 грн,  а розмір пенсійної виплати особам зі страховим стажем (чоловіки  - 35 років, жінки -30 років) не може бути нижчим, ніж 2200 грн.

Популярні статті зараз

Заощадили на пенсіонерах: скільки кожному українцю доведеться віддати на пенсії у 2022 році

У цей день не можна позичати гроші: велике церковне свято 22 вересня, історія, традиції

Штраф 51 тис. грн: на українських дорогах з 1 жовтня запрацює нова форма контролю

Кому з пенсіонерів піднімуть виплати 1 жовтня

Все новости

Проте, на скільки підвищаться виплати після індексації 1 березня 20222 року, поки невідомо. 

Раніше Новинар писав, що стало відомо, хто в жовтні отримає надбавки до пенсії.

Нагадаємо, Укрзалізниця ввела нові правила продажу квитків.

До слова, в Україні подешевшають цукор, хліб і соняшникова олія.