День пам'яті преподобного Олександра Свірського, у народі - Ситника

Православна церква в цей день вшановує пам'ять преподобного Олександра Свірського. Відомо, що саме йому було явлення святої Трійці, про це повідомляє "Спілка православних журналістів".

Як відомо, народився преподобний 15 червня 1448 року, у миру його хвали Амос. Ще з юнацьких років він вирішив присвятити своє життя господу, та відмовившись одружуватись, у 19 років вирушив до Валааму й став ченцем. А у 1474 році Амос прийняв постриг і нарікся Олександром, після чого усамітнився у печері поблизу обітелі. Слава по його смирення та побожність розійшлася по всій окрузі.

Пізніше преподобний облаштував обітель на березі Святого озера і кілька років жив в повній самоті, харчуючись лише тим, що знаходив у лісі. Саме там йому явилася свята Трійця, він побачив трьох юнаків, які були в білому сяючому одязі. Олександр відразу відчув, що вони були носії Божественної сили. Вражений, він упав перед ними на коліна.  «Сподівайся, щасливцю, і не бійся!»,- звернулись до нього. Преподобний отримав послання, на місці його подвигу збудувати храм і облаштувати монастир.

Вражений видінням, преподобний дотримав слова і збудував храм серед густих лісів. Так, на півночі Росії з'явилась Свято-Троїцька обітель, а першим її ігуменом став преподобний Олександр Свірський.

Популярні статті зараз

Ціни злетять в три рази: українців попередили про масовий дефіцит картоплі

Штраф 51 тис. грн: на українських дорогах з 1 жовтня запрацює нова форма контролю

Накопичити більше стажу не вийде: українців хочуть змусити раніше виходити на пенсію

На ногах ледь тримається, а хоче помолодшати: 72-річна Алла Пугачова змінила колір волосся та зробила пластику

Все новости

У народі цей день називали Олександром Ситником. Врожай вже майже зібрано, тому в цей день наші пращурі накривали пишні столи, збирали гостей, не обходилося й без бенкетів. На столі був свіжий хліб із зерна свіжого врожаю та обов'язково варили ячмінну кашу на молоці.

А щоб у наступному році був гарний врожай, робили такий обряд: заплітали колоски ячменю в одну косу з лляними та вівсяними. Предки говорили "вересень холодний, але ситий", " Ластівка весну розпочинає, а восени покидає". Якщо в цей багато павутиння, то буде тепла погода, а якщо на небі побачити 2 чи 3 веселки, можна йти до лісу та збирати гриби.

Що не можна робити

  • Пліткувати та лаятися.
  • Ображатися та ревнувати, інакше пару будуть спіткати нещастя.
  • Сушити постіль та подушки на вулиці, через те. що вночі можуть снитися кошмари.
  • Не можна мити голову, бо рано облисіє.
  • А також не можна купувати нові речі та приносити додому кошенят.

Раніше Новинар повідомляв, що 11 вересня було велике церковне свято.

Нагадаємо, що астролог Павло Глоба назвав три знаки зодіаку, яким пощастить у вересні.

До слова, синоптична насолода: майже всюди сонячно, повітря прогріється до +26, прогноз Наталки Діденко.