Верховна Рада визначила умови дострокового виходу на пенсію

9 вересня Верховна рада ухвалила проєкт закону №4668 "Про вдосконалення пенсійного законодавства". Даний документ підтримали 317 народних обранців, його офіційний текст можна знайти на сайті Парламенту.

Як видно з назви, даний проєкт вдосконалює чинне пенсійне забезпечення. Зокрема він передбачає достроковий вихід на пенсію певної категорії осіб, зокрема і в 50 років. Крім того, даний документ захищає інтереси осіб, які перед досягненням пенсійного віку залишились без роботи не з власної волі, багатодітних матерів, та осіб, що виховують хворих дітей або інвалідів з дитинства. 

Зараз громадяни можуть розраховувати на пенсійні виплати лише у 60 років за умови 28 років страхового стажу.Надалі вимоги стають жорсткішими до віку - це 63 та 65 років, а вимоги до стажу слабшають - 18 та 15 років відповідно.

Законодавець пропонує зробити виключення та призначати пенсію достроково для таких категорій осіб:

  • За 1,5 роки до досягнення пенсійного віку особам, трудовий договір з якими розірвано через зміни виробництва та інші зміни умов праці, тобто у разі скорочення.
  •  Матір або батько, які виховують дітей, що страждають важким або рідкісним захворюванням, проте інвалідність їм не встановлено.

Популярні статті зараз

Похолодання та дощі: в яких областях готувати парасольки, прогноз погоди на 23 вересня

Мінімальна пенсія 2600 грн для "обраних": у кого зростуть виплати з 1 грудня

На ногах ледь тримається, а хоче помолодшати: 72-річна Алла Пугачова змінила колір волосся та зробила пластику

Кому з пенсіонерів піднімуть виплати 1 жовтня

Все новости
  • У 50 років зможуть достроково вийти на пенсію жінки, що народили та виховали до 6-річного віку 5 і більше дітей за умови наявності 15 років страхового стажу.
  • Також у 50 років за умови наявності страхового стажу не менше 15 років,  зможуть вийти пенсію матері осіб, яким встановлено інвалідність з дитинства.

Крім того, вищезгаданим проєктом закону встановлено єдину дату індексації пенсії - 1 березня. Проводитись  вона буде раз на рік, а її дію розширили на спецпенсії військових, держслужбовців та науковців.

Раніше Новинар писав, що Верховна Рада затвердила дату індексації пенсій.

Нагадаємо, що Укрзалізниця ввела нові правила продажу квитків.

До слова,стало відомо, хто в жовтні отримає надбавки до пенсії.