В уряді України оновили норми карантинних обмежень

Те, що в Кабміні схвалили поправки до постанови №1236, що вступають у силу з 20-го вересня, і вводять нові правила карантину, свідчить публікація на офіційній сторінці МОЗ України.

Вводиться два варіанти COVID-сертифікатів - "жовтий" і "зелений", і обидва зразки можуть включати дані про проходження курсу щеплення, відомості про негативний результат тестування(за останні три доби) або ж інформацію про повне лікування від коронавірусної інфекції. Але є і відмінності: "жовтий" буде підтверджувати тільки перше щеплення, а "зелений" - повний курс вакцинації.

В уряді обіцяють, що якщо наша країна буде відзначена "жовтим" рівнем карантину, то подібні зміни серйозно спростять цілий перелік вимог:

  • у загальноосвітніх навчальних закладах зможуть робити в очному форматі, якщо не менше 80 відсотків персоналу мають "жовті" або "зелені" COVID-сертифікати;
  • карантинні обмеження "жовтого" рівня перестануть діяти в тому випадку, якщо у всіх учасників/відвідувачів, і як мінімум у 80 відсотків засновників будь-яких заходів, робітників розважальних і культурних закладів, не виключаючи спортивні зали та басейни, є "жовті" або "зелені" COVID-сертифікати.

Втім, висновок про надання послуг виключно щепленим громадянам, або те, чи варто слідувати абсолютно всім карантинним нормам, залишається за володільцем приватного закладу. Також, якщо буде оголошений "червоний" маркер епіднебезпеки, загальноосвітні навчальні заклади та розважальні заклади зможуть продовжити роботу за наявності у 100 відсотків робітників "зеленого" COVID-сертифіката.

Вакцинація, кадр з відео
Вакцинація, кадр з відео

Популярні статті зараз

"Пора в музей мадам Тюссо": Алла Пугачова ошелешила фанатів восковим обличчям

Закривайте вікна і ховайте автомобілі: в Україні різко погіршиться погода, попередження ДСНС

34 000 грн з кожного порушника: українців попередили про швидке введення нових штрафів, за що покарають

Мінімальна пенсія 2500 грн: названа категорія, якій підвищать виплати з 1 жовтня

Все новости

Відзначимо, що кольори у COVID-сертифікатів зображаються лише в цифровому форматі, в додатку "Дія", і видруковувати їх на папері аналогічного відтінку - не потрібно.

До слова, до цього "Новинар" писав про те, що "Нафтогаз" надав детальну інструкцію, відносно оплати квитанцій в Мережі.

Також раніше наш портал повідомляв про те, чого не треба робити у вівторок, 14-го вересня.

А до цього ми повідомляли про те, які метеоумови можливі в Україні 14-го вересня.