У банку-регуляторі розповіли про норми, що стосуються операцій з іноземною валютою

Про те, де краще не купувати євро або долар США, які банкноти можуть не прийняти до обміну, і в яких випадках може знадобитися паспорт, детально розписали в Національному банку України.

Наприклад, в нашій країні, в "обмінниках" відмовляються взяти старі та пошкоджені купюри, включаючи ті, підробку яких неможливо спростувати. Також, є й альтернативний варіант - банківська установа, але тут для проведення операції з валютою інших держав, необхідно себе ідентифікувати як клієнта, і, відповідно, пред'явити паспорт громадянина України.

Крім того, всі обмінні пункти валют повинні мати ліцензію на подібні операції(якщо ліцензії немає - ця діяльність незаконна), що може вселяти невелику впевненість в тому, що клієнт не отримає фальшиву банкноту, або ж пізніше допомогти в притягненні зловмисників до кримінальної відповідальності. Наприклад, повний перелік верифікованих "обмінників" України, доступний за цим посиланням.

Обмін валют, фото: youtube
Обмін валют, фото: youtube

Втім, в НБУ пояснили, як варто вчинити, якщо:

Популярні статті зараз

Не давайте гроші та хліб в борг: велике церковне свято 20 вересня, що суворо заборонено

Ще день залишився: "бабине літо" відкладається, українцям назвали дату приходу холодів

Булки стануть делікатесом: українців попередили про різкий стрибок цін на хліб, в чому причина

10 пенсій за один раз: Пенсійний фонд озвучив умови, хто отримає гроші

Все новости
  • необхідно обміняти зношену, пошкоджену, що викликає сумніви, щодо справжності/платіжності, іноземну банкноту на придатну до обігу банкноту - зверніться в будь-який банк України;
  • у банку зажадали паспорт, то НБУ попереджає, що не він встановлює такі норми для здійснення валютної операції - будь-яка фінансова установа самостійно засновує порядок моніторингу операцій для своїх клієнтів, тобто має повне право вимагати паспорт.

До слова, до цього "Новинар" писав про те, що "Нафтогаз" надав докладну інструкцію, щодо оплати платіжок в онлайн-режимі.

Також раніше наш портал повідомляв про те, чому в "ПриватБанку" нараховують комісію при оплаті комунальних послуг.

А до цього ми повідомляли про те, що у листопаді поточного року на дорогах України з'являться нові дорожні знаки.