В уряді України оновили правила карантинних обмежень

Про той, як в нашій країні доповнили та змінили основні карантинні вимоги, і тепер певна категорія громадян отримала деякі привілеї, на своїй офіційній сторінці інформує Міністерство охорони здоров'я України

Зокрема, раніше чинний сертифікат про вакцинацію, офіційно розділили на два типи:

  • "жовтий" колір буде свідчити про одне щеплення;
  • "зелений" колір вкаже на те, що власник пройшов повний курс вакцинації.

Крім того, в цих документах буде міститися інформація про негативне тестування на коронавірусну інфекцію або дані про повне одужання від коронавірусу. Втім, кольори сертифікати мають тільки в цифровому форматі (додаток "Дія"), а в паперовому варіанті немає ніякої колірної диференціації.

Зміняться правила, що стосуються навчальних закладів в "жовтій" зоні епідемічної небезпеки - вони зможуть працювати, тільки якщо від коронавірусу щеплено 80 відсотків (або більше) співробітників. Аналогічні заходи, при вакцинації від 80 відсотків колективу, стосуються роботи кінотеатрів, театрів, музеїв та інших культурних і розважальних закладів. Крім цього, адміністрація установ може сама вирішувати, надавати послуги тільки вакцинованим або не відмовляти й невакцинованим в обслуговуванні, на свій розсуд.

"Зелений" COVID-сертифікат. Фото: скріншот YouTube-відео.
"Зелений" COVID-сертифікат. Фото: скріншот YouTube-відео.

Популярні статті зараз

Гривня може знецінитись? Яким буде курс долара в жовтні, прогноз експертів

Пенсія 7800 грн: Кабмін затвердив категорії громадян, яким підвищать виплати з 1 січня 2022 року

Обов'язкова вакцинація в Україні: що буде з тими, хто відмовиться

2500 грн пенсія: названо категорію громадян, яка отримає доплати у жовтні 2021

Все новости

У "червоній" зоні епідемічної небезпеки діють подібні обмеження, але з невеликою поправкою - вакцинованих не повинно бути менш як 100 відсотків. Також, тим, у кого є сертифікат про вакцинацію, більше не потрібно залишатися на "самоізоляції", при в'їзді в Україну, і це відноситься, в тому числі до українців, які прибули з тимчасово окупованої частини нашої країни. Всі ці позитивні зміни, вступлять в законну силу через 7 днів з моменту публікації документа, 20-го вересня 2021-го року.

До слова, до цього "Новинар" писав про те, що українцям у 2 рази піднімуть пенсії.

Також раніше наш портал повідомляв про те, чого не можна робити 15-го вересня.

А до цього ми повідомляли про те, коли в Україну прийдуть перші морози.