У нашій країні продовжує зростати вартість картоплі

Про те, що ціна одного кілограма картоплі в Україні вже перевищила 10 гривень, в які суми обійдуться запаси на зиму, і як зберігати цей популярний продукт, зі слів керівника відділу продажів картопляного підприємства, Сергій Бородавко, пише канал "Україна".

Зокрема, за два останні тижні, вартість одного кілограма картоплі зросла до 13-15 гривень, і викликано це несприятливими погодними умовами: сухість ґрунту змусила фермерів призупинити збір врожаю. Крім того, пізні сорти цієї культури вродили занадто дрібними, і поки ще є надія, що аграрії продаватимуть таку картоплю дешево, тобто в українців є шанс зробити закупівлі на зиму за прийнятними цінами.

Експерти рекомендують зупинити свій вибір на таких пізніх сортах, як" Пікассо "або" Рудольф " - саме вони довго зберігаються, і можуть без особливої псування пролежати до початку наступного весняного сезону. Але є тонкощі - закладати картоплю краще в теплому і сухому місці, а зовсім не на балконі.

Буряк, картопля, морква, цибуля. Фото: сайт Новинар
Буряк, картопля, морква, цибуля. Фото: сайт Новинар

Дізнатися пізній сорт картоплі можна по більш товстій та грубій шкірці, і перед покупкою необхідно переконатися, що на бульбах немає ніяких пошкоджень, оскільки навіть одна картоплина може зіпсувати весь запас. Відзначимо - якщо зберігати картоплю при низьких температурах, то весь крохмаль в бульбах перетворюється в цукор, і тоді бульби будуть мати солодкуватий смак. Також, варто стежити за рівнем вологості в місці зберігання, і розташувати поруч з картоплею ті культури, які можуть поглинати воду з повітря, наприклад, буряк або морква.

Популярні статті зараз

Пенсія 7800 грн: Кабмін затвердив категорії громадян, яким підвищать виплати з 1 січня 2022 року

Обов'язкова вакцинація в Україні: що буде з тими, хто відмовиться

2500 грн пенсія: названо категорію громадян, яка отримає доплати у жовтні 2021

Залишилося 120 днів: українців попередили про масове блокування мобільних, що робити

Все новости

Але повернемося до цін - фермери запевняють, що вище 15 гривень/кілограм, цієї осені ціни не піднімуться.

До слова, до цього "Новинар" писав про те, яке велике свято випало на 16-е вересня, і чого не можна робити.

Також раніше наш портал повідомляв про те, яку зиму варто очікувати українцям.

А до цього ми повідомляли про те, хто може отримати одноразову десятикратну виплату перед виходом на пенсію.