Введення нових карантинних обмежень може вплинути на розмір заробітних плат

Про те, що після оголошення чергового локдауна, на ринку праці України скоротиться число вакансій, і з цієї причини на одне робоче місце претендуватиме кілька претендентів, внаслідок чого заробітні плати найманих робітників серйозно просядуть, посилаючись на думку експерта з ринку праці, Сергія Марченка, пише "Оглядач".

Експерт упевнений, що великого падіння в розмірі зарплат не очікується, але вони точно зменшаться на 2 - 3 відсотки, а на підвищення, в період дії карантинних обмежень, на жаль, немає ніякої надії. До того ж вартість абсолютно всього, від комунальних послуг до харчових продуктів, неухильно зростає, тобто рівень якості життя українців, схоже, знову зміниться в гіршу сторону.

З позитивного - наймачі точно не стануть звільняти кваліфікованих фахівців, але, як і фіксувалося раніше, виробництва можуть зупинитися, рівень доходів підприємців знизиться, і тому частина співробітників просто відправлять в неоплачувану відпустку. Цілком можливо, що через це багато хто просто звільняться і стануть шукати іншу, більш оптимальну роботу: ринок праці відреагує звично - чим більше пропозицій, тим менше ціна за роботу. Таким чином, роботодавцям стане простіше і дешевше наймати людей, і багато хто може погодитися на більш низьку зарплату, щоб було на що виживати у важкий час.

Також, є ще один суттєвий нюанс - відповідно до змін у правилах карантину, деякі підприємства зможуть повноцінно працювати навіть у "червоних" зонах епідемічної небезпеки, якщо 100 відсотків співробітників пройдуть повний курс вакцинації від коронавірусної інфекції.

"Зелений" COVID-сертифікат. Фото: скріншот YouTube-відео.
"Зелений" COVID-сертифікат. Фото: скріншот YouTube-відео.

Популярні статті зараз

Мінімальна пенсія 8 тис. грн: хто отримає такі виплати

Торкнеться 7 млн клієнтів: ПиватБанк обмежив перекази з карти на карту, які встановлені ліміти

Знайшла заміну Дану Балану: щаслива Тіна Кароль влаштувала романтичну прогулянку зі співаком Ivan NAVI. Відео

Від 80 до 800 гривень до пенсії: українцям перерахують пенсії, хто скільки отримає з 1 грудня

Все новости

Відзначимо, що з 20-го вересня вся наша країна знову переходить в "жовту" зону епідемічної небезпеки - залишилося зовсім мало часу до отримання хоча б першої дози вакцини, що допоможе в набутті covid-сертифіката, і дасть незначні привілеї.

До слова, до цього "Новинар" писав про те, як за один рік зросла вартість харчових продуктів.

Також раніше наш портал повідомляв про те, до якої зими потрібно приготуватися українцям.

А до цього ми повідомляли про те, скільки коштуватиме один кіловат / годину електроенергії, після прийняття жорстких вимог РНБО.