Скільки українцям доведеться платити за газ у цьому опалювальному сезоні

Опалювальний сезон ще не розпочався, а ціни на блакитне паливо вже значно зросли. До того ж дуже складно спрогнозувати до якої позначки вони можуть піднятися. Про це розповідає портал zn.ua.

Платіжка.  Фото: скріншот YouTube-відео
Платіжка. Фото: скріншот YouTube-відео

Вже починаючи з березня місяця, поточного року, поступово зростали ціни на блакитне паливо, а ось до осені темпи зростання ще збільшилися. Якщо, наприклад, в кінці липня тисяча кубометрів блакитного палива стояла 484 долари, то вже на сьогодні ціни піднялися до 630, відповідно до середини вересня цифри стали ще вище, а саме за тисячу кубометрів 900 доларів.

А пов'язано це безпосередньо, в першу чергу, з низьким запасом газу в країнах Європи. Тобто, на сьогодні, сховища заповнені не на 95%, як це було минулого року, а тільки на 70%. Крім того, важливо підкреслити, що спрогнозувати вартість газу неможливо, але після досягнення піку, вони повинні піти вниз і стабілізуватися, ось тільки коли це може статися – невідомо. Приблизно це може бути за тисячу кубометрів близько 9 або 11 тисяч гривень. Ну або ж дорожче, наприклад, від 15 до 17 тисяч за кубометр.

Що стосується цього опалювального сезону, то згідно з контрактами, вартість на газ не повинна перевищувати 13 гривень за один метр кубічний. Вартість газу в "Нафтозаз" на сьогодні становить за метр кубічний 7,42 гривні. Крім того, якщо, як і обіцяє "Нафтогаз", ця ціна збережеться, то таким чином це дозволить не підіймати вартість на гарячу воду, а також на опалення. Згідно з цим, прості українці не відчують в найближчі місяці значного підвищення цін на блакитне паливо.

Популярні статті зараз

Індексація пенсій з 1 грудня: у кого зростуть виплати до 2600 грн

Знайшла заміну Дану Балану: щаслива Тіна Кароль влаштувала романтичну прогулянку зі співаком Ivan NAVI. Відео

Платити за газ по-новому: власників приватних будинків Нафтогаз переводить на інший тарифний план

Майже на 500 грн більше: Пенсійний фонд почав додаткові виплати, хто у списку отримувачів

Все новости

Однак проблема в тому, що такі заходи, швидше за все, вже в майбутньому призведуть до серйозних наслідків. Оскільки блакитного палива вистачити має до кінця цього опалювального сезону, а ось що буде далі, Це вже інша розмова, оскільки "Нафтогазу" потрібно буде самостійно компенсувати різницю реальної його вартості та вартості за реалізацію.

До слова, до цього "Новинар" писав про те, що у ПФУ відзвітували, скільки перерахували на виплати пенсій у вересні.

Також раніше наш портал повідомляв про те, скільки платитимуть медичним працівникам в Україні.

А до цього ми повідомляли про те, що за порушення карантинних обмежень, українців можуть штрафувати на суму в 34 000 гривень.