Українцям розповіли, як зміниться не тільки розмір допомоги по безробіттю, а і його тривалість виплати

Стало відомо про те, що в Україні розмір допомоги по безробіттю планують прив'язати до страхового стажу українців, а точніше до його кількості. Відповідно те, скільки буде отримувати людина, стоячи на біржі праці, на пряму залежить від його страхового стажу, а також розраховується від середньої заробітної плати у відсотках. Але є одне "але", в такому випадку не працюючі українці, у яких стаж від 10 до 15 років, отримувати вже будуть від держави набагато меншу допомогу. Про це йдеться на порталі obozrevatel.

Гроші.  Фото: скріншот YouTube-відео
Гроші. Фото: скріншот YouTube-відео

Також хочуть скоротити й тривалість отримання цієї допомоги, до речі, випливає це із законопроєкту, внесеного до Верховної Ради, під номером 6067, в якому йдеться про реформування служб зайнятості, а також соцстрахування у випадки безробіття. До слова, цей документ вже схвалений.

Варто підкреслити, що у випадки безробіття, реалізація цього документа дозволить знизити навантаження на сам Фонд соціального страхування, а ще, за рахунок скорочення витрат, виділених на матеріальне забезпечення непрацюючих українців, заощадити Фонду 3,3 мільярда гривень наступного року.

Популярні статті зараз

-6 морозу: зима наступає в Україну, прогноз погоди на 26 жовтня

600 тисяч сімей втратили пільги на комуналку: хто попав в "чорні" списки та чому

Невже дочекалися? Холостячка Злата Огневич заговорила про заручини

Пенсійний стаж рахуватимуть по-новому: що змінив Кабмін для українців

Все новости

Розмір допомоги по безробіттю, який буде залежати від страхового стажу українців, а також розраховуватися від середньої заробітної плати у відсотках:

  • Якщо страховий стаж до 5 років, то в такому випадки Допомога по безробіттю становитиме 50% від середньої заробітної плати.
  • України, які мають страховий стаж від 5 і до 15 років, отримуватимуть допомогу з безробіття, яка становить 60% від середньої заробітної плати.
  • Якщо страховий стаж українців від 15 років і до 25, то в таких випадках вони зможуть отримувати допомогу, що становить 70% від середньої заробітної плати.
  • У разі, коли страховий стаж більш як 25 років, то відповідно і допомога по безробіттю буде 80% від середньої заробітної плати.

На сьогодні, безробітні, у яких страховий стаж від 10 до 15, отримують 70% від середньої зарплати, а після того, як приймуть цей законопроєкт, непрацюючі українці будуть отримувати трохи менше допомогу, що становить 60% від заробітної плати. А ось пощастить тим безробітним, страховий стаж яких більше 25 років, оскільки в таких випадках розмір їх допомоги збільшитися, і отримувати вони будуть не 70, а 80% від заробітної плати.

Як зміниться тривалість виплат допомоги по безробіттю:

  • Ті, хто має страховий стаж до 5 років, отримуватимуть допомогу протягом 180 днів.
  • Непрацюючі зі страховим стажем від 5 і до 15 років, отримуватимуть допомогу протягом 240 днів.
  • Ті, у кого страховий стаж від 15 і до 25 років, отримувати будуть допомогу протягом 300 днів.
  • Українці, страховий стаж яких більше 25 років, отримувати допомогу відповідно будуть 360 днів.

Відзначається, що на сьогодні тривалість отримання допомоги по безробіттю однакова для всіх, і становить не більше 360 днів, але з прийняттям законопроєкту все зміниться.

Розмір безробіття буде розраховуватися виходячи з термінів перебування без роботи. До середини терміну виплат українці отримуватимуть допомогу в повному розмірі, а далі тільки половину.

Відповідно до нинішніх норм спочатку виплачується вся допомога, далі 80% його, а потім і 70%.

До слова, до цього "Новинар" писав про те, що у ПФУ відзвітували, скільки перерахували на виплати пенсій у вересні.

Також раніше наш портал повідомляв про те, скільки платитимуть медичним працівникам в Україні.

А до цього ми повідомляли про те, що за порушення карантинних обмежень, українців можуть штрафувати на суму в 34 000 гривень.