В Україні й далі продовжиться зростання цін на рослинну олію

Хоч фахівці та давали оптимістичний прогноз щодо зниження цін на рослинну олію у зв'язку з хорошим урожаєм, проте ціни будуть стрімко зростати. У більшості областей, в яких був посіяний Соняшник, дана культура була вражена паразитами та урожай буде на половину менше очікуваного. Інформацією ділиться Держпродспоживслужба.

Соняшник. Фото: скріншот YouTube-відео
Соняшник. Фото: скріншот YouTube-відео

Експерти раніше повідомляли, що цього року в Україні очікувався відмінний урожай соняшнику і тому вартість рослинної олії повинна була йти на спад. Однак, під час збору врожаю були виявлені певні проблеми.

Згідно з інформацією, в Київській, Запорізькій, Дніпропетровській, Закарпатській, Тернопільській, Волинській, Черкаській, Полтавській, Кіровоградській, Харківській та Чернігівській областях близько 48% насіння були вражені небезпечною недугою — фомозом, який і знищив майже половину врожаю.

Популярні статті зараз

Пенсійний стаж рахуватимуть по-новому: що змінив Кабмін для українців

У цей день завершіть розпочаті справи: велике свято 18 жовтня, прикмети та заборони

Стала відома справжня ціна на український газ, скільки переплачуємо

Знайшла заміну Дану Балану: щаслива Тіна Кароль влаштувала романтичну прогулянку зі співаком Ivan NAVI. Відео

Все новости

Але і на цьому неприємності не зупинилися. У більшості регіонів було зафіксовано поширення білої та сірої гнилі. У певних областях на коренях соняшників був помічений вовчок соняшниковий, яка зіпсувала близько 4% врожаю, а ось в лісостепових і степових зонах урожай зіпсували личинки лугового метелика і гусениці вогнівки.

Не виключено, що нестача сировини, яка буде потрібна для виготовлення рослинної олії буде і після збору всього врожаю. Таким чином українцям варто приготуватись до подорожчання даного продукту.

Варто нагадати, що в Україні стрімко ростуть ціни на картоплю. За останні два тижні вартість популярного продукту перевищила 13-15 гривень за один кілограм і пов'язано це з несприятливими погодними умовами. 

Але є надія закупити картоплю по нижчім цінам, коли аграрії продовжать збирати урожай.

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав, що медичні спеціалісти назвали корисну кашу, яка буде корисною для кишківника та серця.

Також Новинар писав, що у Держстаті продемонстрували як змінилися ціни на популярні та важливі харчові продукти.

Ще Новинар ділився, що введення карантинних заходів може негативно зобразитися на сумі заробітних плат.