Українців можуть раніше відправити на пенсію, позбавивши можливості заробити потрібний страховий стаж

Як стало відомо від недавнього часу, що деякі люди будуть змушені вийти на пенсію раніше, ніж належить. Причому, хорошого в цьому нічого немає, оскільки, вийшовши на пенсію раніше, ті просто не зможуть заробити собі необхідний стаж, для отримання гідних за розміром пенсійних виплат. Про це пише інформаційний портал "Апостроф".

Пенсіонери.  Фото: скріншот YouTube-відео
Пенсіонери. Фото: скріншот YouTube-відео

Крім того, законопроєкт, що передбачає дані зміни, перше читання в парламенті вже пройшов. А найближчим часом він може бути розглянутий і в другому читанні.

Умови, які передбачає даний законопроєкт, для виходу на пенсію завчасно:

  • Якщо найманого працівника звільнили через будь-які зміни в організації, де той працював. А мають на увазі, як правило, такі зміни як, реорганізацію, ліквідацію, банкрутство, скорочення штату, перепрофілювання, ну і природно, якщо за станом здоров'я працівник не відповідає посаді, яку займав.
  • Також якщо до пенсії працівникові залишилося менше ніж півтора року.
  • Ще якщо працівник вже має необхідний страховий стаж, а саме, на даний період часу він становить 28 років, а вже наступного року такий стаж становитиме від 29 років.
  • Так само, коли працівник, після звільнення, зареєстрований в службі зайнятості, але підходящої роботи йому так і не знайшли.

Відзначається, що для держави в цьому є певна вигода, оскільки, таким чином, вони зможуть заощадити на виплатах допомоги безробітним. А все тому, що на даний проміжок часу середня виплата по безробіттю становить 5 026 гривень, а ось розмір середньої пенсії в Україні становить 3 486 гривень.

Популярні статті зараз

Несподіване "бабине літо": синоптики змінили прогноз, коли чекати двотижневого потепління

Після різкого стрибка в Україні подешевшають гречка та цукор, експерти назвали причину

Пенсія 7800 грн: Кабмін затвердив категорії громадян, яким підвищать виплати з 1 січня 2022 року

2500 грн пенсія: названо категорію громадян, яка отримає доплати у жовтні 2021

Все новости

Але є одне "але", такі працівники не зможуть заробити собі необхідний страховий стаж, який дозволив їм мати більш гідну пенсію, оскільки для цього їм потрібно було доопрацювати до 60 років. Відповідно, пенсія таких громадян буде набагато нижче, ніж могла б бути, коли ті допрацювали б до певного віку.

Але на даний момент невідомо про те, чи примусово будуть відправляти громадян на пенсію, або все ж нададуть їм якийсь вибір.

До слова, до цього "Новинар" писав про те, що у ПФУ відзвітували, скільки перерахували на виплати пенсій у вересні.

Також раніше наш портал повідомляв про те, скільки платитимуть медичним працівникам в Україні.

А до цього ми повідомляли про те, що за порушення карантинних обмежень, українців можуть штрафувати на суму в 34 000 гривень.