Українцям розповіли, як підробіток у минулому може відобразитись на пенсії

Багато громадян за радянських часів працювали не тільки на основній роботі, а й мали підробітку, де також велася трудова книжка. На сторінці Пенсійний кур'єр в соціальній мережі Facebook з'явилася інформація, згідно з якою стало відомо, що колишній підробіток може позитивно позначитися на пенсійних виплатах.

Пенсіонер. Фото: скріншот YouTube-відео
Пенсіонер. Фото: скріншот YouTube-відео

До "Пенсійного кур'єра" звернулася жінка, яка поставила питання, що хвилює багатьох. Вона розповіла, що її знайома ще 1980-х роках працювала на основному місці та паралельно підробляла прибиральницею.

На двох роботах вона мала трудові книжки. Коли прийшов час звернутися з приводу пенсії жінка має намір віддати в Пенсійний фонд довідки про заробітну плату з двох місць роботи.

І тут полягає питання, чи може вона це зробити і як це відіб'ється на пенсійні виплати. Фахівці дали позитивну відповідь і відзначили, що довідка про сумісництво також буде враховуватися при оформленні на пенсію.

Популярні статті зараз

Українцям в кінці року підвищать заробітну плату: хто та скільки отримає

Несподіване повернення тепла: прогноз синоптиків на вівторок 19 жовтня

Індексація пенсій з 1 грудня: у кого зростуть виплати до 2600 грн

2500 грн пенсія: названо категорію громадян, яка отримає доплати у жовтні 2021

Все новости

При цьому заробіток буде враховуватися за будь-які 60 місяців стажу до липня 2000 року і за страховий стаж стартуючи з липня 2000 року.

Разом з тим, для того, щоб дана довідка була врахована, буде проведена перевірка на правильність її видачі. Тобто дані про заробітну плату повинні бути вказані на підставі документів. Але все ж, людина має право подавати дві довідки.

Як стало відомо, деяких громадян можуть раніше "спровадити" на заслужений відпочинок, та їм не вдасться заробити необхідний стаж для отримання гідної пенсії. Документ, що включає дані зміни був прийнятий Верховною Радою у першому читанні, та може отримати позитивне рішення й у другому читанні.

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав, що в Україні очікується дворазове підвищення розміру мінімальної заробітної плати.

Також Новинар повідомляв, що українцям розповіли як підтвердити стаж за час підприємницької діяльності.

Ще Новинар писав, що деяку категорію українських пенсіонерів очікує підвищення розміру пенсійних виплат вже в грудні.