Що потрібно робити, якщо вам відключили електропостачання за несплату

Згідно із законом всім громадянам, які не сплатили за електрику і мають заборгованість більш ніж за один місяць, можуть легко відключити енергопостачання. Тобто, як правило, спочатку боржники отримують нагадувальний лист, в якому вказано їх борг і терміни його погашення, але якщо споживач ігнорує попередження, то само собою залишиться без електрики. Про це розповідає портал today.

У разі, коли заборгованість вже погашена, але електрику так і не під'єднали, є  покрокова інструкція, якої потрібно дотримуватися, щоб знову користуватися послугою. Також важливо відзначити, що заборонено відключати електрику в "червоних" зонах, тобто там, де епідеміологічна ситуація залишає бажати кращого. Крім того, навіть якщо колір зони змінився, наприклад став "жовтим" або "зеленим", то все одно протягом 30 днів після цього теж заборонено позбавляти громадян, які мають борг, електропостачання.

А ось в інших же випадках, постачальники мають повне право відключити боржнику електрику за несплату.

Що потрібно робити, якщо українцям було відключено електрику через борги:

  • 1. Спочатку потрібно повністю погасити весь борг, який був нарахований. Крім того, це можна зробити, як через Особистий кабінет на офіційному сайті даного постачальника, так і через інші додатки або у відділеннях банку.
  • 2. Потім необхідно звернутися до даного постачальника електропостачання, попросивши у нього рахунок за повторне підключення електрики.
  • 3. Після чого, необхідно подати всі копії документів, щодо оплати боргу та оплати повторного підключення, а ще заяву про відновлення електропостачання.

Потім постачальником буде направлена заявка на відновлення клієнту електропостачання. Щодо вартості послуги повторного підключення, то вона у всіх постачальників і відповідно для всіх клієнтів може бути різною, оскільки залежить це від способу приєднання і місця розташування електромереж.

Популярні статті зараз

Різкий розворот долару: чому не варто зараз здавати валюту

-4 градуси морозу: готуйте теплі речі та шапки, в яких областях наступить зима

Торкнеться кожного пенсіонера, кому 65 років: підвищення виплат на чверть, яку суму отримають з 1 грудня

Перший сніг у жовтні: в які області спочатку прийде зима, прогноз синоптиків

Все новости

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав, що в Україні очікується дворазове підвищення розміру мінімальної заробітної плати.

Також повідомляв Новинар, що українцям розповіли як підтвердити стаж за час підприємницької діяльності.

Ще писав Новинар, що деяку категорію українських пенсіонерів очікує підвищення розміру пенсійних виплат вже в грудні.