В Україні може подорожчати хліб, незважаючи на відмінний урожай зернових

З кожним днем українці спостерігають подорожчання деяких популярних продуктів. Фахівці попередили про можливе зростання цін на рослинну олію, а тепер заговорили про подорожчання хліба до кінця поточного року. Інформаційний портал Голос юа повідомив, що в Україні можуть зрости ціни на хліб від 5% до 25%.

Згідно з інформацією, на підвищення цін можуть вплинути два фактори. Перший з них — це подорожчання сировини та борошна, а ось другий полягає в підвищенні тарифів на електричну енергію і це наперекір тому, що в Україні в цьому році був зібраний рекордний урожай ячменю і пшениці.

Голова Комітету економістів зазначає, що виробникам і продавцям доведеться підіймати ціни на хлібобулочні вироби у зв'язку з підвищенням собівартості даних виробів. Ні для кого не секрет, що значну частину ціни займають енергоносії, які використовують під час перероблювання пшениці та інших зернових для отримання борошна. Тому ціни на хліб можуть підскочити на 5-25%.

Так, найдешевший батон коштує 10 грн, то ціна на нього може в середньому зрости від 50 копійок до 2,50 грн.

Популярні статті зараз

-6 морозу: зима наступає в Україну, прогноз погоди на 26 жовтня

Що у неї з руками? Алла Пугачова перекроїла обличчя і змінила зачіску, схожа на воскову з Музею мадам Тюссо

Українцям є чим пишатись: ЗАЗ випускатиме новий кросовер "Одеса"

Торкнеться кожного пенсіонера, кому 65 років: підвищення виплат на чверть, яку суму отримають з 1 грудня

Все новости

Відзначається, що в нашій країні в поточному році був зібраний урожай пшениці і ячменю в рекордних кількостях і можна було припустити, що в Україні будуть виробляти більше борошна й відповідно хліба. Але ціни не підуть на спад, адже пальне та електрика навпаки зростають у ціні.

Якщо говорити про експорт, то попит на зернові поки залишається на колишньому стабільному рівні, але не виключено, що експорт буде рости. А що стосується цін на хлібобулочні вироби, то різких стрибків не прогнозують, та й за рік вартість збільшилася лише на 16,5%.

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав, що спеціалісти назвали сім продуктів, які категорично заборонено готувати в мультиварці.

Також Новинар писав, що в Україні й далі будуть зростати ціни на рослинну олію, в результаті неврожаю.

Ще Новинар повідомляв, що в супермаркетах, та на ринках ціни на популярний продукт стрімко пішли вгору.