Стало відомо, чи будуть в Україні скасовувати свята

Міністерство культури та інформаційної політики жодним чином не пропонує скасувати низку державних свят, які українці вони звикли відзначати з року в рік. Інформація про це була розміщена на офіційному сайті Міністерстві культури та інформаційної політики в соціальній мережі Facebook.

Ходили чутки, що в Україні планують скасувати жіночий день, який відзначають 8 березня, а також Свято 1 травня. Однак у відомстві запевняють, що вони не мають наміру скасовувати жодне зі свят, які заведено святкувати в нашій країні.

Разом з тим у Міністерстві пропонують скасувати практику додавання неробочих днів у тих випадках, коли свято випадає на один з вихідних днів. Наприклад, якщо свято 1 травня випадає на неділю, то понеділок, 2 травня буде робочим днем, а не вихідним, як було до цього.

На сьогодні в законодавстві передбачена протилежна процедура. Як відомо, якщо одне зі свят випадає на вихідний день, то наступний робочий день заведено робити вихідним. Наприклад, якщо 8 березня випадає на неділю, то в понеділок на роботу нікому йти не потрібно.

Популярні статті зараз

Почалося: в Києві підвищують вартість поїзду в метро та наземному транспорті, що говорять у КМДА

Категорично заборонено ображати будь-кого: велике свято 25 жовтня, що не можна робити

-4 градуси морозу: готуйте теплі речі та шапки, в яких областях наступить зима

Дуже відверта сукня: майже гола Тіна Кароль збентежила мережу

Все новости

Але в Міністерстві пропонують внести корективи не до всіх свят. Дану практику мають намір залишити для таких свят, як Новий Рік, Різдво Христове, яке відзначають згідно з різними віруваннями 25 грудня і 7 січня, а також Великдень і День Святої Трійці.

Документ винесли на обговорення, щоб всі учасники трудових відносин могли висловити свою думку. Разом з тим, у законопроєкті пропоную визначити деякі категорії такі як: державне свято, Міжнародний день, пам'ятна дата, професійне свято, традиційне свято та інше.

Міжнародний день боротьби за права жінок і Міжнародний день праці пропонують прибрати з переліку державних свят і віднести їх до міжнародних.

А також зазначається, що 8 березня та 1 травня так і залишаються вихідними днями.

Нещодавно Новинар розповідав, що деякій категорії українських пенсіонерів можуть виплатити тринадцяту пенсію.

Також Новинар писав, що українцям пояснили скільки українцям прийдеться платити за гарячу воду та опалення в залежності від регіонів.

Ще Новинар пояснив, які свята випадають на 23 вересня, та які традиції пов'язані с цим днем.