Українцям розповіли що потрібно знати, аби не втратити спадщину

Як стало відомо, що українці, які не можуть, або не хочуть доглядати за своїми літніми рідними та вдаються до послуг спеціальних закладів, а саме до інтернатів для людей у віці, в майбутньому зобов'язані будуть компенсувати всі витрати, даних установ. Якщо ж вони цього не зроблять, то просто можуть втратити спадщину. Про це стало відомо з онлайн-трансляції в YouTube засідання уряду.

Так ось, даний документ був розроблений в Міністерстві соціальної політики, щоб впровадити механізм захисту прав громадян похилого віку на майно. Крім того, автори даного документа повідомляють, що на сьогодні досить-таки часто діти, які досягли повноліття, не хочуть доглядати за своїми літніми рідними, особливо тоді, коли дієздатність їх літніх батьків втрачена повністю або частково. Саме через це люди у віці й опиняються в спеціальних закладах. Це можуть бути, як інтернати, так і пансіонати, ну або ж інші установи, де доглядають за літніми людьми коштом держави.

Що пропонується у зв'язку з цим законопроєктом:

  • Якщо самостійно повнолітні діти не можуть або не хочуть доглядати за своїми рідними, то вони зобов'язані повністю оплатити соціальним службам всі витрати, на утримання їх рідних.
  • Також буде надано право, згідно з яким, Соціальні установи, де перебувають люди у віці, зможуть в судовому порядку вимагати від родичів відшкодування витрат, їли ж ті добровільно не захочуть цього робити.
  • Ще заборонити родичам вступати в права спадщини до тих пір, поки ті повністю не розрахуються з соціальними установами за утримання їх рідних в повному обсязі.

Ще вимоги посилюватися і до законних опікунів, які уклали договір довічного утримання, а також претендують на спадщину літньої людини. А саме:

  • Тобто, вони теж зобов'язані будуть виплатити соціальним установам компенсацію за утримання в них літньої людини, в іншому ж випадку, права на спадщину їх просто позбавлять.
  • Також опікунам потрібно буде забезпечити матеріально своїх підопічних, а саме щомісяця виплачувати суму в розмірі не менше ніж 3 708 гривень, хоча на даний проміжок часу, розмір цієї суми за домовленістю обох сторін.
  • Ще опікун зобов'язаний буде не тільки матеріально утримувати свого підопічного, а й у випадку необхідності доглядати за ним.
  • Також право успадкувати майно підопічного матимуть і приватні, державні установи, а ще органи місцевої влади, якщо укладуть договір довічного утримання підопічного та догляду за ним.

А оскільки законопроєктом розширюються, органам опіки та піклування повноваження, то, відповідно, опікун без їх дозволу не зможе в оренду здати квартиру свого підопічного. Крім того, стосуватися також це буде родичів і дітей літньої людини. Ще, що важливо, так це те, що органи опіки будуть вправі заблокувати будь-яку угоду щодо майна літньої людини, яка знаходиться на піклуванні у них.

Популярні статті зараз

«Спекотніша за літо»: майже оголена Злата Огневич у тоненькому купальнику показала, чим приманює холостяків

Готуйте теплі ковдри та пуховики: морози вдарять з новою силою, де буде холодніше всього

Різкий розворот долару: чому не варто зараз здавати валюту

Торкнеться кожного пенсіонера, кому 65 років: підвищення виплат на чверть, яку суму отримають з 1 грудня

Все новости

Нещодавно інформаційний портал Новинар повідомляв, що у зв'язку з експортом популярного продукту, українцям доведеться купувати картоплю в три рази дорожче.

Також повідомляв Новинар, що українцям розповіли скільки вони платитимуть за блакитне паливо у вересні.

Ще розповідав Новинар, що в нашій країні можуть злетіти ціни на хлібобулочні вироби, попри високий урожай зернових.