В Україні планують відключити всі "сірі" гаджети

Власників смартфонів в Україні хочуть змусити перевіряти їх на легальність, а також вносити IMEI в список "білих" гаджетів. У разі, якщо в реєстрі не виявиться будь-якого телефону, його просто хочуть відключати від мережі, йдеться в законопроєкті на офіційному порталі Верховної Ради.

Продавці смартфонів підтримують пропозицію, хоча деяку стурбованість воно у них викликає. Більш того, деякі експерти впевнені, що споживачі від нього постраждають. Ініціатива стосується всіх пристроїв, які можуть працювати з SIM-картами та мають IMEI-коди. Повідомляється також, що ситуація з незаконним ввезенням на територію нашої країни гаджетів постійно погіршується.

Особливо питання легалізації смартфонів хвилює тих українців, кому не пощастило придбати "сірий" телефон, проте в українському держцентрі радіочастот (УДЦР) заявили, що вони не постраждають. Всі смартфони, якими користуватимуться до моменту набрання чинності законом, зможуть функціонувати й далі, а ті, що мають дублюючі IMEI та неправильні індикатори – до 1 січня 2025 року.

Для тих українців, які ввезуть на територію країни смартфон вже після набрання чинності закону, почнуть діяти такі умови:

  • Протягом 120 днів власник гаджета повинен подати заяву з підтвердженням покупки за межами України.
  • IMEI смартфона в автоматичному режимі буде внесений в бази й таким чином легалізований.

Крім того, після старту роботи бази IMEI кожна людина зможе абсолютно безкоштовно перевірити статус гаджета перед його придбанням.

Популярні статті зараз

І коли встигли? Головна "холостячка" Злата Огневич обмовилась про весілля

Занадто токсичні стосунки? Холостячка Ксенія Мішина розкрила причину розлучення з Еллертом

Ледь «піпку» прикрила. Холостячка Злата Огневич у пінній ванні показала всі гладенькі місця, «Златуся, не балуйся»

Широко розсунула ніжки: майже оголена Тіна Кароль показала справжній рай холостяків

Все новости

Нещодавно Новинар повідомляв, що в Україні ввели "жовту" зону карантину з деякими обмеженнями, а також повернули штрафи за порушення карантинних обмежень.

Також писав Новинар, що в нашій країні можуть скоротити кількість субсидіантів у зв'язку з нестачею грошей.

Ще розповідав Новинар, що в "Ощадбанку" стався збій власного додатка.