Українці, які опалюють будинки за допомогою газових котлів, платять в два рази менше

В нашій країні опалювати будинки за допомогою газового котла може бути в половину дешевше, ніж за допомогою централізованого опалення. Також підігріти холодну воду завдяки газовому водонагрівачу допоможе заощадити на 60%. Інформацією ділиться Обозреватель.

Якщо підрахувати, то, щоб опалити житло, площа якого становить 60 кв.м на двох жителів за допомогою газового котла, і нагріти воду за допомогою водонагрівача на блакитному паливі, українцям потрібно віддати 2 105 гривень, в той час, як централізоване опалення обійдеться в цілих 4 112 гривень.

Для отримання таких цифр були використані нормативи споживання комунальних послуг, які враховують при розрахунку розміру допомоги від держави на оплату житлово-комунальних послуг.

Згідно з даними, на опалення одного квадрата приміщення доведеться витратити близько 4 кубометрів блакитного палива, при наявності котла або ж 0,0431 Гкал, якщо в будинку встановлено централізоване опалення. Згідно з тарифами "Київтеплоенерго" на опалення житла, площа якого становить 60 квадратних метрів доведеться заплатити 1 910 гривень за місяць, а якщо в будинку встановлено централізоване опалення, то за ці ж 60 квадратів доведеться розщедритися на 3 800 гривень.

Що ж стосується гарячої води, то згідно з нормами, в середньому українець витрачає на місяць 1,6 кубометра гарячої води. Якщо ж підігрівати воду самостійно, то близько 7,2 кубометра витрачається на підігрів холодної води. Якщо взяти до уваги столичні тарифи, то за підігрів гарячої води за допомогою водонагрівача на блакитному паливі українці заплатять 195,8 гривні, а якщо гаряча вода централізована, то доведеться віддати 313,2 гривні на місяць.

Популярні статті зараз

Українцям є чим пишатись: ЗАЗ випускатиме новий кросовер "Одеса"

Торкнеться кожного пенсіонера, кому 65 років: підвищення виплат на чверть, яку суму отримають з 1 грудня

В Україні перестали приймати долари: з якими купюрами краще не приходити

Перерахунок пенсій "заднім числом": кому чекати на підвищені виплати

Все новости

Варто відзначити, що українці, які проживають в багатоквартирних будинках, що підключені до централізованого опалення, не мають можливості самостійно відключити від теплопостачання лише свою квартиру.

Але ось ті громадяни які живуть в багатоповерховому будинку часто купують квартири з встановленими газовими котлами та самі встановлюють температуру у квартирі й скільки витрачати блакитного палива.

Але українці можуть відмовитися від подачі гарячої води, попередньо написавши заяву.

Нещодавно писав Новинар, що з першого жовтня "Нафтогаз" презентує нові ціни на газ.

Також розповідав Новинар, що введення локдауна може призвести до зниження зарплат.

Ще Новинар повідомляв, що в Україні зросли ціни на проїзд у маршрутках.