Фахівці розповіли, що буде з цінами на популярну крупу

Експерти повідомляють, що в Україні найближчим часом можуть зрости ціни на гречану крупу на 20-30%. Інформація була оприлюднена у сюжеті програми "Сніданок з 1+1".

У поточному році ціни не радують українців, а лише навпаки. З кожним днем дорожчають популярні харчові продукти та фахівці попереджають про подальше подорожчання.

Експерти відзначили, що до кінця поточного року вартість гречаної крупи, може стрімко зрости в ціні. Виконавчий директор Міжнародної асоціації гречки повідомляє, що ціни можуть збільшитися на 20-30%, адже половина гречаної крупи, яку споживають українці, виробляється в сусідній країні — Росії.

Директор повідомляє, що останні два роки, коли сусідня країна зменшила виробництво, на українському ринку відчувається значна нестача даного продукту. З цим і пов'язано подорожчання.

Також, про подорожчання гречаної крупи заговорив й економіст. Він запевняє, що зростання цін не уникнути, проте воно буде незначним. Згідно з інформацією, гречані крупи з початку року додали в ціні лише 16%. Максимальна вартість одного кілограма гречки може досягти 50 гривень. Не виключено, що з подорожчанням гречки споживачі віддадуть перевагу іншій крупи.

Популярні статті зараз

Олія, цукор, гречка: українців попередили про глобальне дорожчання харчових продуктів, експерти назвали причину

"Приват" і Monobank блокують рахунки українців: що необхідно зробити, щоб повернути доступ до грошей

Обов'язкова вакцинація в Україні: що буде з тими, хто відмовиться

Залишилося 120 днів: українців попередили про масове блокування мобільних, що робити

Все новости

Варто нагадати, що українцям розповіли, що вартість овочів, деяких круп і цукру в нашій країні приємно дивує. Ціни пішли вниз і згідно з інформацією за останній місяць на 7% подешевшала картопля, на 12% капуста і на 16% стала дешевшою цибуля.

Найбільше впала вартість буряка, на 25% і моркви — на 26%. Тенденція зниження цін відзначається і з деякими крупами, за які тепер потрібно віддати на 1,3% і на цукор, який став дешевше на 3%

Нещодавно інформаційний портал Новинар повідомляв, що експерти попередили про подорожчання картоплі майже втричі у зв'язку з експортом даного продукту.

Також розповідав Новинар, що в Україні можливе зростання цін на рослинну олію.

Ще Новинар писав, що фахівці в галузі медицини назвали саму.ю корисну і смачну кашу.