Фальшиві гривні заповнили українські банкомати, фахівці розповіли як відрізнити підробку

Нерідко в нашій країні намагаються підробити гривні, але підробки вмить вдається визначити. Але ось нові підробки зроблені настільки якісно, що їх відрізнити набагато складніше і вони потрапляють в обіг навіть через термінали. Інформація була розміщена на YouTube-каналі в програмі Україна24.

Згідно з інформацією, фальшиві купюри виставлені на продаж в соціальних мережах. Покупцеві, підробки відправляють поштою і відзначають, що дану купюру неможливо відрізнити від справжньої. На ній присутні всі водні знаки і їх не може навіть відрізнити навіть термінал.

Популярні статті зараз

Торкнеться 7 млн клієнтів: ПиватБанк обмежив перекази з карти на карту, які встановлені ліміти

Пенсійний стаж рахуватимуть по-новому: що змінив Кабмін для українців

Індексація пенсій з 1 грудня: у кого зростуть виплати до 2600 грн

Штраф 510 грн: за що українцям прийдеться заплатити з 1 жовтня

Все новости

За фальшиві 3 000 гривень шахраї виставили рахунок — 750 гривень. Збути підробки вдається в маленьких магазинах. На фальшиві кошти купують товар і отримують решту справжніми гривнями. Крім того, фальшиві гривні використовують для погашення кредиту.

Експерти пояснюють, що дані купюри створені спеціально для певних терміналів. Наприклад, українець купує за п'ять тисяч гривень фальшивих 20 000 і погашає ними свій кредит за допомогою терміналу.

Не виключено, що отримати підробку може кожен, адже банкомати наповнюються готівкою з терміналів. Киянка розповіла, що нещодавно зняла фальшиву купюру, 200 гривень у банкоматі. Про те, що це підробка вона дізналася лише тоді, коли розраховувалася цими ж грошима в магазині, де купюра не пройшла перевірку ультрафіолетом.

Банківські фахівці радять в такому випадку звернутися в банк, якому належить банкомат. В установі зобов'язані перевірити всі інші банкноти. Якщо буде встановлено факт наявності фальшивих банкнот, то фінансова установа піде назустріч клієнту.

Відзначається, що фальшивими купюрами користуватися заборонено, за це загрожує позбавлення волі строком до семи років в'язниці.

Як розповідають фахівці, справжня Гривня на дотик щільна і якщо піднести її до світла, то на підробці відсутній графічний елемент знака гривні.

Нещодавно розповідав Новинар, що у фінансовій установі дали детальну інформацію як не позбутися своїх заощаджень.

Ще Новинар повідомляв, що українців попередили про підвищення цін на хліб і кондитерські вироби.

Також писав Новинар, що українцям планують виділити додаткові кошти на субсидії.