З першого жовтня вантажовідправникам загрожує штраф у розмірі 51 000 гривень за "перевантаження"

Більшість водіїв вантажних автомобілів, задавали одне і те ж питання, чому пред'являють штрафи їм за "перевантаження", а не вантажовідправникам. І ось в Уряді розглянули дане питання і тепер вже дісталися і до вантажовідправників. Інформацією ділиться Дорожній адвокат.

Як стало відомо, до Кодексу про адміністративні правопорушення був доданий законопроєкт в якому йдеться про відповідальність не водія, а саме вантажовідправника. Даний проєкт набирає чинності першого жовтня поточного року.

Відповідно до закону тепер вантажовідправник буде нести відповідальність у двох випадках. Наприклад, якщо в ТНН їм буде внесена інформація про масу вантажу одна, а при зважуванні на пункті ГВК буде визначена інша маса, більше ніж зазначена в ТНН.

Також вантажовідправнику загрожує покарання, якщо в ТНН внесена маса вантажу, яка перевищує вагові норми більш ніж на 2%, при відсутності рішення на проїзд. Варто відзначити, що ці штрафи не будуть враховуватися при зважуванні по осях, а лише за загальною вагою, адже в ТНН немає відомостей про вагу по осях.

За кожну накладну з "перевантаженням" вантажовідправнику загрожує штраф у розмірі 51 тисячі гривень. Але і внесені корективи не знімають відповідальності з водія вантажного транспорту.

Популярні статті зараз

Готуйте теплі ковдри та пуховики: морози вдарять з новою силою, де буде холодніше всього

-6 морозу: зима наступає в Україну, прогноз погоди на 26 жовтня

600 тисяч сімей втратили пільги на комуналку: хто попав в "чорні" списки та чому

Перерахунок пенсій "заднім числом": кому чекати на підвищені виплати

Все новости

Варто нагадати, що з березня набули чинності нові розміри штрафів для водіїв за порушення правил дорожнього руху. Розмір деяких штрафів збільшився майже вдесятеро.

Нещодавно інформаційний портал Новинар повідомляв, що АМКУ заборонив штрафувати і нараховувати пеню українцям за несплату комунальних платежів.

Також Новинар писав, що з першого листопада на українських дорогах будуть встановлені нові дорожні знаки і таблички.

Ще розповідав Новинар, що в МВС українцям розповіли, що зміниться в водійських правах незабаром і кого це торкнеться.