У 2022 році українці вступатимуть до вишів за новими правилами

В Україні зміняться правила вступу громадян до вищих навчальних закладів, причому по-новому вступна кампанія проводитиметься вже наступного року. Відповідна інформація з'явилася на офіційному сайті Міністерства освіти та науки.

Нові умови в Міністерстві розробили, ґрунтуючись на досвіді вступу абітурієнтів у поточному році. Проєкт постанови оприлюднено для громадського обговорення, а глава відомства Сергій Шкарлет зазначив, що розроблені зміни спрямовані на розвиток освітньої системи в Україні та підвищення конкурентоспроможності навчальних закладів країни.

Повідомляється, що в міністерстві планують зробити процедуру подачі вступних заяв простіше, а розподіл бюджетних коштів по різних галузях знань більш досконалим. Крім цього, будуть розширені можливості бакалаврів для додаткового контрактного набору, переглянутий список обов'язкових для вступу предметів і посилена роль математики.

У разі успішного прийняття проєкту Закону, вступна кампанія в наступному році пройде з меншою кількість копій документів, які на даний момент необхідно надати всім вступникам. Не потрібно буде готувати копії сертифікатів ЗНО та документів про вже отриману раніше освіту у разі, якщо відповідна інформація є в електронному вигляді.

Крім того, випускникам шкіл мають намір зрушити терміни проведення ЗНО – наступного року тестування планують проводити в період з 23 травня по 15 липня. Всього учасники отримають можливість скласти 5 тестів, а додаткові предмети в наступному році можна буде пройти за власні кошти.

Популярні статті зараз

Оливкова олія не з оливок: українцям розкрили масштабну схему фальсифікації

Від другої пенсії можна відмовитись? Мінсоцполітики розкрив нюанс, хто може не платити внески

600 тисяч сімей втратили пільги на комуналку: хто попав в "чорні" списки та чому

В Україні перестали приймати долари: з якими купюрами краще не приходити

Все новости

Нещодавно інформаційний портал Новинар повідомляв, що АМКУ заборонив штрафувати та нараховувати пеню українцям за несплату комунальних платежів.

Також Новинар писав, що з першого листопада на українських дорогах будуть встановлені нові дорожні знаки та таблички.

Ще розповідав Новинар, що в МВС українцям розповіли, що зміниться в водійських правах незабаром і кого це торкнеться.