Через зростання цін на газ, подорожчають і тепличні овочі

Оскільки ціни на газ продовжують зростати, то вплине це, само собою, і на тепличні овочі, а саме на їх вартість. Такою думкою поділився Андрій Ярмак, який є економістом департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації. А йдеться про це в матеріалі інформаційного порталу east-fruit.

Більшість господарств з теплицями в Україні використовують газ, як основне джерело тепла, крім того, в деяких випадках навіть для генерації електроенергії. А виходячи з того, як сильно піднялися ціни на блакитне паливо, то через це доведеться скоротити обсяг тепличних овочів, а ще підвищити на них ціни.

Крім того, щоб заощадити на обігріві, також доведеться зрушити на кілька тижнів вирощування овочів в теплицях. Після чого ціни на овочі на ринках теж піднімуться, оскільки потрібно буде якось покрити витрати. Ще, у зв'язку з цим, варто також очікувати на ринках і появи імпортних овочів, привезених з Туреччини.

Варто підкреслити, що імпорт, в поточному році протягом 7 місяців, овочів вирощених в теплицях збільшився на 20%. Ну а нарощували швидше за всіх, само собою, постачальники експортери з Білорусі, Туреччини та Азербайджану.

Тому на сьогодні в Україні оптові ціни на томати з теплиць, стали вище на 35%, якщо порівнювати їх з вартістю минулого року. Хоча влітку і навесні ціни на тепличні овочі були досить-таки низькими, особливо якщо порівнювати їх з минулими роками. Але взимку, по всій видимості, ціни на овочі з теплиць піднімуться значно, причому не тільки на українські, а й на імпортні.

Популярні статті зараз

Торкнеться 7 млн клієнтів: ПиватБанк обмежив перекази з карти на карту, які встановлені ліміти

У цей день завершіть розпочаті справи: велике свято 18 жовтня, прикмети та заборони

2500 грн пенсія: названо категорію громадян, яка отримає доплати у жовтні 2021

Залишилося 120 днів: українців попередили про масове блокування мобільних, що робити

Все новости

Як правило, такі ціни можуть призвести до того, що продажі знизяться, а найменш енергоефективні тепличні комбінати стануть банкрутами.

Нещодавно розповідав Новинар, що Кабінет Міністрів зобов'язує громадян доглядати за своїми батьками та що потрібно знати, щоб не втратити спадщину.

Також повідомляв Новинар, що українцям мають намір виділити додаткові кошти на субсидію.

Ще писав Новинар, що пенсіонерам розповіли як відрізняються пенсії простих громадян від пенсій суддів.