З 1 жовтня лікарні України почали видавати лікарняні в електронному вигляді

В Україні повним ходом йде діджиталізація, і громадяни вільно можуть користуватися посвідченнями водія або паспортами в електронному вигляді. Тепер настала черга лікарняних, і уряд вирішив не відкладати їх перехід з паперових варіантів на електронний, про що розповів голова комітету парламенту з охорони здоров'я Михайло Радуцький на своїй офіційній сторінці в Facebook.

Варто відзначити, що внесення всіх даних в електронну систему планувалося з 1 вересня поточного року, проте не всі співробітники медичних установ виявилися до цього готові. За словами Радуцького, у Фонді соцстрахування нашої держави тільки за вісім місяців 2021 року на виплати лікарняних виділили 10 мільярдів гривень. У той же час його співробітники фізично не можуть перевірити більше 10% загальної кількості лікарняних, що надає чималі можливості для різного роду корупційних схем.

Всі зміни, які МОЗ внесло до наказу відомства №1066 від 01.06.2021 року набули чинності 31 Серпня. Введення електронних лікарняних дозволить більш ефективно боротися з корупцією, оскільки з'явиться можливість з'ясувати, скільки їх виписав певний медик, оскільки він ставить під кожним з документів електронний підпис. Станом на 27 вересня 137 тисяч українських лікарів завершили онлайн навчання з оформлення лікарняних в електронному вигляді, а 2 900 медичних установ вже запустили їх видачу.

Інструкція для українців, як працюватиме нова послуга:

  • Громадянин звертається за допомогою до медика.
  • Лікар приймає рішення про тимчасову непрацездатність працівника і вносить свій висновок в систему e-health, яке завіряє електронним підписом.
  • Висновок в реєстрі дає підставу для формування лікарняного.
  • Вся інформація відображається в особистих кабінетах як застрахованої людини, так і страхувальника.
  • Роботодавець у своєму електронному кабінеті формує заяву на отримання коштів від ФСС.
  • ФСС отримує всю інформацію в автоматичному режимі.

Після того, як електронний лікарняний оформлений, роботодавець призначає грошове забезпечення застрахованому співробітнику протягом 10 днів після того, як термін його дії завершено.

Популярні статті зараз

-6 морозу: зима наступає в Україну, прогноз погоди на 26 жовтня

-4 градуси морозу: готуйте теплі речі та шапки, в яких областях наступить зима

В Україні перестали приймати долари: з якими купюрами краще не приходити

"Маразм старечий": хвіст набекрень і брудна спідниця, Алла Пугачова розлютила фанатів новим образом - Галкін сховав очі

Все новости

Нещодавно розповідав Новинар, що Кабінет Міністрів зобов'язує громадян доглядати за своїми батьками та що потрібно знати, щоб не втратити спадщину.

Також повідомляв Новинар, що українцям мають намір виділити додаткові кошти на субсидію.

Ще писав Новинар, що пенсіонерам розповіли як відрізняються пенсії простих громадян від пенсій суддів.