Стало відомо, що змінилося в житті українців з 1 жовтня

З настанням жовтня в житті українців багато що зміниться - пенсіонерів чекають надбавки, набудуть чинності нові тарифи на світло, а юнаків покличуть на службу, пише BBC.

Для українських сімей почнуть діяти нові тарифи на електроенергію – 1,44 грн за кВт-год, але лише за умови щомісячного споживання до 250 кіловат. Якщо перевищити це значення, то в платіжці фігуруватиме нинішня вартість - 1,68 грн за кВт-год.у Кабміні підкреслили, що зміна цінника на світло дозволить економити 80% українців.

Починаючи з 1 жовтня пенсіонери, які досягли віку 75-80 років почнуть отримувати доплату в розмірі 400 гривень щомісяця. Однак для отримання грошей потрібно буде мати достатню кількість стажу – 20 років для жінок і 25 років - для чоловіків. На доплату можуть розраховувати ті, чиї виплати не дотягують до середньої зарплати минулого року (близько 10 тисяч гривень).

У жовтні українці попрощаються з паперовими лікарняними, оскільки видавати почнуть виключно електронні. Всі дані будуть фіксуватися в електронній системі, але ті лікарняні, які до цього видані в паперовому вигляді, залишаються в силі до свого закриття. Електронним буде і листок непрацездатності, за яким українці отримуватимуть виплати.

З 1 жовтня розпочався призов молодих людей віком від 20 до 27 років на строкову військову службу. Ті з них, хто може похвалитися вищою освітою з академічним ступенем магістра, відслужать 12 місяців, всі інші – 18 місяців. У поточному році лави Збройних сил планують поповнити 13 тис.новобранців.

Популярні статті зараз

Вже давно цього чекали: ЗАЗ налагодить випуск дешевих моделей авто

Гривня може знецінитись? Яким буде курс долара в жовтні, прогноз експертів

Штраф 510 грн: за що українцям прийдеться заплатити з 1 жовтня

Залишилося 120 днів: українців попередили про масове блокування мобільних, що робити

Все новости

Нещодавно інформаційний портал Новинар повідомляв, що компанія "Нафтогаз" вводить нові тарифи і як тепер змінитися місячна плата за блакитне паливо.

Також писав Новинар, що в Україні будуть встановлені більш жорсткі норми споживання газу та електроенергії для субсидіантів.

Ще розповідав Новинар, що українцям розповіли як отримати допомогу на похорон померлого родича.