В Україні стане більше товарів, які буде заборонено повертати в магазин

Влада України планує розширити список товарів, які буде заборонено повернути/обміняти в магазинах через специфічні якості. В перелік увійдуть сигарети та рідини для вейпів, букети квітів і ветеринарні препарати. На жаль лікарські препарати та продукти також буде неможливо обміняти або повернути. Інформація була розміщена на офіційному сайті Верховної Ради.

Разом з тим в уряді мають намір зробити й деякі винятки. Згідно з інформацією, повернути або обміняти буде дозволено товар, який запечатаний у вакуумне упакування.

Автори даної постанови запевняють, що список товарів, які не підлягають поверненню та обміну, вже давно застарів, адже не переглядався вже близько двадцяти років. За такий тривалий термін було прийнято безліч нових законопроєктів, в результаті чого назви товарів були змінені.

Дані зміни торкнулися, наприклад "продовольчих товарів" та "лікарських препаратів і засобів". У зв'язку з цією ситуацією перелік мають намір розширити.

Популярні статті зараз

Оливкова олія не з оливок: українцям розкрили масштабну схему фальсифікації

Від другої пенсії можна відмовитись? Мінсоцполітики розкрив нюанс, хто може не платити внески

Почалося: в Києві підвищують вартість поїзду в метро та наземному транспорті, що говорять у КМДА

-4 градуси морозу: готуйте теплі речі та шапки, в яких областях наступить зима

Все новости

Згідно із запропонованими змінами тепер буде заборонено повернути або обміняти тютюнові вироби та тютюн. Крім даних товарів, під забороною опиняться всі продовольчі товари, тварини та рослини, ветеринарні препарати, іграшки, мийні засоби, насіння, посадковий і кормовий матеріали, розчини, які використовують в електронних сигаретах, мундштуки на сигари та сигарети.

Згідно з інформацією, такі товари як рослини, які раніше не були внесені в список, створюють величезні фінансові труднощі для виробників, ландшафтних дизайнерів і фахівців в даній сфері, а також продавців квіткових і зоомагазинів.

Річ у тому, що в магазині не мають права не прийняти даного роду товар, а повторно продати його шанси дуже малі. Найчастіше квіткові букети, які були повернуті, йдуть в утилізацію, а продавці зазнають збитків.

Але навіть в даному проєкті є винятки. Таким чином можна буде повернути товар, який був упакований в герметичне пакування. Покупець має право повернути товар, якщо упаковка не пошкоджена, а продавець без збитку зможе його продати.

Нещодавно розповідав Новинар, що в Україні зростають ціни на картоплю.

Також повідомляв Новинар, що вартість рослинної олії може і далі залишитися на високому рівні.

Ще писав Новинар, що з першого жовтня вводять нові штрафи.