Фінансова установа блокує банківські картки українців, в чому причина

В Україні з останнього дня вересня фінансова установа Ощадбанк почав блокувати рахунки тих клієнтів, які тривалий час не користувалися своїми банківськими картками. Трохи пізніше дана ситуація може торкнутися і клієнтів інших фінансових установ. Це відбувається не вперше і юристи сумніваються в її законності. Інформацією ділиться UBR.

Громадянам, які зіткнулися з даною ситуацією, для розблокування рахунку доведеться звернутися до відділення, пред'явивши паспорт та ІПН. Доступ до рахунку зможуть повернути лише після написання заяви. Без усього цього, фінансова установа буде вважати, що клієнт дав згоду на розірвання договору.

Варто відзначити, що це все результат вимоги Національного банку і банки змушені розривати договори з клієнтами, які довгий час не користуються своїми рахунками.

Однак деякі адвокати запевняють, що дані дії фінансової установи не мають законних підстав. Якщо ж на рахунку залишаються деякі кошти клієнтів, банк зобов'язаний дати можливість їх забрати без оплати комісійних.

Разом з тим у фінансовій установі мають право заблокувати рахунки у разі:

Популярні статті зараз

Не робіть хатньої роботи у цей день: велике церковне свято, всі заборони

Різкий розворот долару: чому не варто зараз здавати валюту

Що у неї з руками? Алла Пугачова перекроїла обличчя і змінила зачіску, схожа на воскову з Музею мадам Тюссо

Пенсійний стаж рахуватимуть по-новому: що змінив Кабмін для українців

Все новости
  • якщо вступило в дію виконавче провадження щодо стягнення будь-якого боргу;

  • якщо моніторинг запідозрив незаконні операції;

Для самого ж банку утримувати "неактивні" рахунки вельми не вигідно. Якщо ж у вас залишилася карти, якими ви не користуєтеся, найкращим варіантом буде зняти всі гроші з неї та закрити її. Крім того, краще відмовитися від відкриття кредитних карт, якщо ви не маєте наміру ними користуватися.

Нещодавно розповідав Новинар, що українські банкомати стали все частіше видавати фальшиві банкноти, стало відомо, як визначити підробку.

Ще Новинар повідомляв, що податкова служба стала арештовуватися рахунки українців, які не змогли довести їх законне походження.

Також писав Новинар, що в нашій країні мають намір відключати всі "сірі" мобільні телефони, залишилося мало часу.