В Україні набули чинності нові правила продажу алкогольних напоїв

З приходом жовтня українців чекає безліч змін і нововведень, в тому числі й змінилися правила продажу алкоголю. Інформацією ділиться Обозреватель.

В Україні з приходом другого осіннього місяця багато що зміниться - нові суми штрафів для водіїв, доплати деякій категорії пенсіонерів, а також правила продажу алкогольних напоїв. З першого жовтня кожен магазин або ресторан зобов'язаний звітувати за кожну пляшку та вказувати дані її акцизної марки в чеку.

Ще в червні Мінфін видав постанову, в якій були прописані нові правила продажу алкогольних напоїв. Працівники магазинів і ресторанів при продажу будь-якого напою з «градусами», зобов'язані вносити в чек штрих-код товару і цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку. Ще його називають акцизний код.

Якщо ж в магазинах працівникам потрібно вказувати в чеку все спиртне, то в ресторанах — кожну нову пляшку. Наприклад, для приготування коктейлів в ресторані додають одне спиртне з відкритої пляшки, а інше з нової пляшки, яку відкривають. В такому випадку в чек потрібно внести інформацію лише про нову, відкриту пляшку, алкогольного напою.

Популярні статті зараз

Пенсійний стаж рахуватимуть по-новому: що змінив Кабмін для українців

Гривня може знецінитись? Яким буде курс долара в жовтні, прогноз експертів

Платити за газ по-новому: власників приватних будинків Нафтогаз переводить на інший тарифний план

Від 80 до 800 гривень до пенсії: українцям перерахують пенсії, хто скільки отримає з 1 грудня

Все новости

Варто відзначити, що й інформацію доведеться вносити двома шляхами — відсканувати марку або ж внести всі дані вручну.

Дані нововведення спрямовані на те, щоб побороти тіньовий ринок, який на сьогодні займає близько 30-50% продажів. Таким чином державний бюджет втрачає мільярди гривень. Якщо дані правила наберуть чинності, то всі невраховані алкогольні напої будуть завозити в меншій кількості, адже його не зможуть продавати, як раніше.

Прийняття нових правил відобразиться і на споживачах. В такому випадку їм доведеться чекати трохи довше, а це не кожен зможе.

Варто відзначити, що Мінфін поки не буде штрафувати ресторани та магазини через недотримання нових постанов.

Нещодавно розповідала Новинар, що з першого жовтня деякі пенсіонери отримають доплати в розмірі 400 гривень. 

Також повідомляв Новинар, що українцям розповіли, що буде з тарифами на гарячу воду і тепло в цей опалювальний сезон.

Ще писав Новинар, що з першого жовтня лікарняні почали видавати в електронному вигляді.