Українці можуть залишитися без другого вихідного дня

Верховна Рада планує прийняти законопроєкт, за допомогою якого зможе прибрати ряд важливих моментів при визначенні умов праці. Під "ударом" опиниться тривалість робочого дня, розклад відпусток і робота вихідними днями. Інформацією ділиться Апостроф.

Згідно з інформацією, якщо даний проєкт документа все ж приймуть, то всі перераховані вище умови будуть встановлювати не на підставі трудового законодавства або ж правил внутрішнього розпорядку, а на підставі індивідуального трудового договору, який укладають роботодавець і співробітник. Таким чином не потрібно погоджувати деякі моменти з профспілками.

Разом з тим, якщо закон набуде чинності, то з роботодавця знімається необхідність погоджувати графіки відпусток, тривалість робочого дня, застосування понаднормових робіт, час обідньої перерви, звільнення і багато іншого.

Наприклад, документ пропонує визначити лише один вихідний, який буде однаковим для всіх — неділя, а ось другий вихідний, не відомо на який день тижня він випадає, є предметом письмового договору.

Критики на це мають свою точку зору. Вони запевняють, що за час трудові договори ніколи не складалися індивідуально для кожного співробітника. Вони завжди були типовими та без внесення будь-яких змін. У зв'язку з цим, якщо людині необхідне робоче місце, вона буде зобов'язана підписати запропонований документ, навіть якщо деякі пункти будуть обмежувати її права.

Популярні статті зараз

Українцям в кінці року підвищать заробітну плату: хто та скільки отримає

Торкнеться 7 млн клієнтів: ПиватБанк обмежив перекази з карти на карту, які встановлені ліміти

Індексація пенсій з 1 грудня: у кого зростуть виплати до 2600 грн

Сьогодні не можна сваритися: велике церковне свято 17 жовтня, що забороняється

Все новости

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав, що наступного 2022 року українські абітурієнти вступатимуть до вищих навчальних закладів за новими правилами.

Також повідомляв Новинар, що з першого жовтня в нашій країні видаватимуть лікарняні листи в електронному форматі.

Ще писав Новинар, що українцям розповіли які вироби з пластику заборонять виробляти і ввозити в нашу країну.