Українцям розповіли як подорожчав хліб і кондитерські вироби та що буде з цінами до кінця поточного року

У поточному році відзначається хороший урожай пшениці. Як стало відомо, в нашій країні зібрали близько 33 мільйонів тонн пшениці. Дана цифра побила рекорд минулого року. Незважаючи на такий хороший результат, вартість хліба та хлібобулочних виробів продовжує стрімко дорожчати. Експерти назвали головні причини зростання цін. Інформацією ділиться Факт.

Незважаючи на рекордний урожай пшениці в нашій країні, в Європі неврожай, у зв'язку з чим, зерно в цьому році користується величезним попитом. Більшу частину зерна наша країна поставляє на експорт. У зв'язку з карантином інші країни намагаються купити більше зерна про запас.

Що ж стосується цін, то в жовтні пшеничний хліб українці купували за вартістю 16 гривень за один буханець. Зараз же хліб подорожчав і тепер його вартість сягає 20 гривень, а от за буханець масою 650 гр доведеться віддати 23,50 гривень. Вартість одного буханця житнього хліба досягає 24,87 гривні за кіло, а ось покупка батона обійдеться в 16 гривень.

За останній рік зросли в ціні й борошно (майже на третину), і цукор (на 50%), і масло (на цілих 80%). Щоб не підвищувати вартість хліба, виробникам доводиться економити та готувати з борошна нижчої якості та міняти технологію виробництва або ж зменшувати масу самої буханки.

Експерти зазначають, що до кінця поточного року хліб може піднятися в ціні на 10-15%. Тоді буханець кілограмового хліба обійдеться в межах 23-26 гривень, а вже через рік вартість хліба досягне 28-30 гривень.

Популярні статті зараз

Різкий розворот долару: чому не варто зараз здавати валюту

Що у неї з руками? Алла Пугачова перекроїла обличчя і змінила зачіску, схожа на воскову з Музею мадам Тюссо

Українцям є чим пишатись: ЗАЗ випускатиме новий кросовер "Одеса"

В Україні перестали приймати долари: з якими купюрами краще не приходити

Все новости

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав, що в Україні за останній місяць розмір заробітної плати знизився на кілька сотень гривень.

Також повідомляв Новинар, що вартість рослинної олії в Україні може так і залишитися на високому рівні, названі причини.

Ще писав Новинар, що українські фермери змушені викидати кавуни на звалище.