В Україні вартість блакитного палива побило всі рекорди, під загрозою робочі місця та подорожчання продуктів

Європа увійшла в енергетичну кризу. У зв'язку з різким подорожчанням газу підприємства зупиняють свою роботу, тарифи для населення починають обмежувати. А ось сховища, які заповнюють перед опалювальним сезоном, виявилися наполовину порожніми. Інформацією ділиться Обозреватель.

Наша країна опинилася теж у непростій ситуації. Як стало відомо, підприємства мають намір закривати, в результаті чого робочі місця опинилися під загрозою. Містам доведеться "опалювати" школи, лікарні та підприємства своїм коштом.

Згідно з інформацією "Нафтогаз" встановив ціни на блакитне паливо в межах 38,5 гривень за кубометр для підприємств, хоча кілька місяців ціни були майже в половину менше — 15 гривень за кубічний метр. Вартість блакитного палива для простих громадян поки залишилися стабільною - 7,99 гривні. А постачальники гарячої води та тепла платитимуть по 13 гривень за куб.

На це вплинула ситуація, що склалася на енергетичному ринку Європи. Ціни на газ зметнули до небувалих висот. За тисячу кубометрів доведеться віддати 1 200 американських доларів, близько 32 гривень за один куб, а в Україні ціна і зовсім досягає 38 гривень.

Як же дана ситуація зобразиться на житті українців? Виходячи з інформації тарифи залишаться колишніми, вартість газу до травня наступного року залишиться незмінною.

Популярні статті зараз

Готуйте теплі ковдри та пуховики: морози вдарять з новою силою, де буде холодніше всього

-6 морозу: зима наступає в Україну, прогноз погоди на 26 жовтня

Почалося: в Києві підвищують вартість поїзду в метро та наземному транспорті, що говорять у КМДА

600 тисяч сімей втратили пільги на комуналку: хто попав в "чорні" списки та чому

Все новости

А ось ціни на продукти будуть стрімко зростати. Ні для кого не секрет, що всі хлібзаводи та інші підприємства безпосередньо залежать від цін на енергоносії. Експерти впевнені, що ситуація може призвести до катастрофи. Річ у тому, що нашій країні лише 15-20% елеваторів працюють на альтернативних джерелах енергії, а не на блакитному паливі.

Якщо підприємства купуватимуть газ за високою вартістю, то їм доведеться і підіймати ціни на харчові продукти. Крім того, через зростання цін на блакитне паливо українців чекає непроста зима, з підвищенням цін на комунальні послуги та харчові продукти.

Нещодавно розповідав Новинар, що незабаром можуть зрости ціни на рослинну олію.

Також повідомляв Новинар, що українцям доведеться платити більше за електроенергію.

Ще писав Новинар, що фахівці розповіли, в результаті чого можуть зрости ціни на популярну крупу.