Українцям планують доплачувати за покупку нового авто, але за однієї умови

Як стало відомо нещодавно, що в Україні планують ввести утилізаційний збір для старих автомобілів. Українцям пропонують доплачувати, при покупці нового автомобіля, якщо той здасть своє старе авто на утилізацію. Виступив з такою пропозицією Андрій Мальований, який є головою Державної екологічної інспекції. А йдеться про це в матеріалі, опублікованому на інформаційному порталі obozrevatel.

За словами Андрія Мальованого, на утилізацію свої старі автомобілі здає всього лише 5% громадян. Після чого додав, що у 2020 році, на утилізацію українцями було здано лише 13 тисяч старих автомобілів. А що стосується інших, то якраз більшість з них опиняються просто на звалищі, чим і забруднюють навколишнє середовище, оскільки в них міститься безліч шкідливих компонентів.

Голова Державної екологічної інспекції вважає, що в такій ситуації, необхідно брати приклад з Європейських країн. А ще він озвучив пропозицію, щодо того, щоб доплачувати українцям при купівлі нового автомобіля, якщо ж той, здасть на утилізацію належним чином, а не викине на звалище, своє старе авто.

Ще, за словами Мальованого, потрібно ввести утилізаційний збір, а також великі штрафи порушникам норм утилізації, після закінчення експлуатації авто. Але на цей час про те, яка саме може бути базова, утилізаційного збору, ставка невідомо. Але в деяких Європейських країнах становить він, не більше ніж 5% від самої вартості авто.

Крім того, даний законопроєкт, під №2207-1д, був затверджений Верховною Радою України ще в першому читанні. У ньому йдеться про посилену відповідальність виробників за старі авто.

Популярні статті зараз

Готуйте теплі ковдри та пуховики: морози вдарять з новою силою, де буде холодніше всього

-6 морозу: зима наступає в Україну, прогноз погоди на 26 жовтня

600 тисяч сімей втратили пільги на комуналку: хто попав в "чорні" списки та чому

Невже дочекалися? Холостячка Злата Огневич заговорила про заручини

Все новости

Нещодавно розповідав Новинар, що незабаром можуть зрости ціни на рослинну олію.

Також повідомляв Новинар, що українцям доведеться платити більше за електроенергію.

Ще писав Новинар, що фахівці розповіли, в результаті чого можуть зрости ціни на популярну крупу.