На думку нардепів, нинішні штрафи надто низькі та не лякають порушників

Народним обранцям пропонують проголосувати за законопроєкти №6123 і №6124, які на даний момент вже зареєстровані у Верховній Раді. Вони припускають посилення відповідальності на використання земель з порушенням правил, а також самовільне захоплення ділянок, інформує Liga.

Авторами законопроєктів виступили народні обранці депутатської групи "Довіра" та політсили "Слуга народу". На їхню думку, поточний розмір штрафу надто маленький і нинішнім реаліям не відповідає – він не запобігає скоєнню зловмисниками кримінальних злочинів даного характеру. В результаті громадяни не бояться самовільно захоплювати, що не належать їм земельні ділянки, завдаючи тим самим істотної матеріальної шкоди їх законним власникам.

З цих причин народні депутати пропонують внести наступні правки до КпАП:

  • Підвищити штраф за відмову виконувати природоохоронний режим використання ділянок, а також їх використання не за цільовим призначенням; проєктування і подальше розміщення, зведення і запуск в експлуатацію об'єктів, що згубно впливають на стан землі; неправильне використання, пошкодження або знищення гідротехнічних споруд, що борються з ерозією, а також захисних лісонасаджень – з нинішніх 85 - 425 гривень до 17 тисяч – 51 тисячі гривень для громадян. Що стосується посадових осіб, то штрафи можуть зрости з 255 – 510 гривень до 85 тисяч-119 тисяч гривень.
  • Підвищення відповідальності за самовільне захоплення землі - для громадян з нинішніх 170-850 гривень до 34 тисяч-102 тисяч гривень, а для посадових осіб - з нинішніх 1 700 – 3 400 гривень до 68 тисяч - 170 тисяч гривень.
  • Якщо самовільне захоплення земельної ділянки спричинило за собою заподіяння істотної шкоди її законному власнику, то автори проєкту пропонують підвищити штрафи з 3 400 – 5 100 гривень до 15 300 – 34 тисяч гривень.

На думку народних депутатів, посилення відповідальності дозволить значно знизити кількість правопорушень у сфері земельного законодавства.

Популярні статті зараз

Невже дочекалися? Холостячка Злата Огневич заговорила про заручини

Перший сніг у жовтні: в які області спочатку прийде зима, прогноз синоптиків

"Маразм старечий": хвіст набекрень і брудна спідниця, Алла Пугачова розлютила фанатів новим образом - Галкін сховав очі

Дуже відверта сукня: майже гола Тіна Кароль збентежила мережу

Все новости

Нещодавно розповідав Новинар, що незабаром можуть зрости ціни на рослинну олію.

Також повідомляв Новинар, що українцям доведеться платити більше за електроенергію.

Ще писав Новинар, що фахівці розповіли, в результаті чого можуть зрости ціни на популярну крупу.