На 102 році життя помер видатний український науковець Борис Патон. Формується державна комісія з поховання, яка вирішуватиме основні питання, оскільки в науковця фактично немає родичів.

Про це повідомили в апараті РНБО у коментарі УП.

Борис Патон з 1962 року був президентом Національної академії наук України і Інституту електрозварювання (імені свого батька) з 1953 року, вчений у галузі зварювальних процесів, металургії і технології металів, доктор технічних наук (1952). Патон є автором і співавтором понад 720 винаходів (500 іноземних патентів), понад 1200 публікацій, в тому числі 20 наукових монографій.

Борис Патон
Борис Патон

Популярні статті зараз

Анна Семенович без ліфчика обтягнула свої величезні "кулі": "В задоволення"

Швидкий салат "Мексика": лише змішати складники і все готово

Гола Оля Полякова в одному халаті зробила собі пересадку волосся

Притула і його ексдружина відреагували на чутки про насилля у сім'ї: "Читав цю дічь..."

Все новости

Президент України Володимир Зеленський висловив співчуття родині та близьким Бориса Патона:

"Металург, інженер, винахідник, науковець, викладач. Перший нагороджений званням Героя України. Академік. Геній. Легенда. Є багато слів, якими можна описати Бориса Євгеновича Патона. Однак немає таких слів, які повною мірою могли б розкрити масштаб його постаті. І масштаб тієї втрати, якої сьогодні зазнала наша країна. У віці 101 року від нас пішов великий українець. Я щиро дякую долі за те, що в житті мені випала можливість особисто поспілкуватися з Борисом Євгеновичем. Це була грандіозна особистість. Важко писати про нього в минулому часі. Мої щирі співчуття родині та близьким Бориса Євгеновича. Вічна пам'ять!"

Металург, інженер, винахідник, науковець, викладач. Перший нагороджений званням Героя України. Академік. Геній. Легенда....

Geplaatst door Володимир Зеленський op Woensdag 19 augustus 2020

Борис Патон народився в Києві, у сім'ї відомого вченого-мостобудівника, директора та засновника Інституту електрозварювання Євгена Патона і Наталії Патон. Рід Патонів – стародавній і відомий настільки, що виник навіть напрям досліджень – патонознавство. Пращури Євгена Патона — дворяни Російської імперії, вони обіймали чільні посади як на військовій, так і на цивільній службі.

Вчитися Борис Патон пішов на інженера-електрика. У воєнний 1941-й рік закінчив Київський політех, захистив кандидатську і докторську, вступив в КПРС. Під час Другої світової працював інженером на заводі "Красное Сормово" в Горькому, через десять років обійняв посаду директора Інституту електрозварювання.

Все життя Борис Патон займався наукою. Саме завдяки розробкам Бориса Патона був проведений перший експеримент зварювання в космосі. Він зробив величезний внесок в розробку ракети Н1, яка призначалася для освоєння Місяця.

Він є автором ідеї та одним з розробників методу електрозварювання м'яких тканин. Завдяки цьому вдалося досягти скорочення тривалості операцій, зниження ймовірності післяопераційних ускладнень і втрати крові.

Раніше ми повідомляли, що в Україні скасували паспорт-книжечку: деталі нового закону

Нагадаємо також, у Кабміні пояснили, чому економіка України відстала від Польщі: "Отримує мільярдні гранти"