Фахівці розповіли, що з середини зими може початися дефіцит блакитного палива

У зимовий час щодня країна споживає близько 130-140 мільйонів кубометрів газу. На початок другого осіннього місяця в газових сховищах України міститься достатня кількість газу, якого повинно вистачити на весь опалювальний сезон, але за умови теплої зими. Але якщо сильні морози в січні й лютому встановляться на тривалий період, то газу може і не вистачити. Інформацією ділиться УНІАН.

Згідно з інформацією, за планом на поточний 2021 рік держкомпанія "Укргазвидобування" повинна добути 13,2 мільярда кубів блакитного палива, що в середньому становить 37 мільйонів кубів на добу.

Якщо ж до даного обсягу додати й видобуток приватних компаній, то загальна кількість газу досягає 55 мільйонів блакитного палива на добу. За добу країна в зимовий період споживає близько 130-140 мільйонів кубометрів. При цьому побутові споживачі та виробники тепла спільно витрачають близько 15-16 мільярдів кубометрів газу на рік або ж 80-90 мільйонів кубометрів на добу.

Експерти запевняють, що обсягу газу, який міститься в сховищах України, повинно вистачити на весь опалювальний сезон, якщо не буде додаткової потреби у відборі. Наприклад, низьких температур у січні-лютому, які можуть негативно вплинути на дефіцит газу.

Фахівці відзначають, що для стабільного проходження всього опалювального сезону, без дефіциту газу, за будь-якої погоди, "Нафтогазу" не завадило б збільшити запаси блакитного палива ще на 2 мільярди кубометрів.

Популярні статті зараз

«Спекотніша за літо»: майже оголена Злата Огневич у тоненькому купальнику показала, чим приманює холостяків

Різкий розворот долару: чому не варто зараз здавати валюту

Невже дочекалися? Холостячка Злата Огневич заговорила про заручини

Українцям є чим пишатись: ЗАЗ випускатиме новий кросовер "Одеса"

Все новости

Варто нагадати, що у 2019 році в підземні сховища Україна закачала близько 22 мільярдів кубів, а ось у 2020 році сховища були заповнені «вщерть», понад 28 мільярдів кубометрів. Що ж стосується поточного року, то 4 жовтня країна припинила закачування блакитного палива, зупинившись на позначці 18,875 мільярда кубів.

Нещодавно розповідав Новинар, що вартість блакитного палива досягне величезних висот.

Також повідомляв Новинар, що в Мінфіні мають намір скоротити кількість субсидіантів.

Ще писав Новинар, що потрібно зробити якщо в облгазі має намір завищують кількість використання газу.