В Україні мають намір ввести "SIM-карти за паспортом"

У нашій країні знову заговорили про намір отримувати послуги мобільного зв'язку лише за умови ідентифікування. Виходячи з інформації, абоненти зможуть користуватися всіма послугами мобільних компаній лише в тому випадку, якщо оператор зміг їх «розпізнати». Дану пропозицію винесли на обговорення в Комітеті з питань цифрової трансформації. Інформацією ділиться ain.

Вже багато років ведуться розмови про впровадження в Україні "SIM-карт за паспортом" і останній раз дану пропозицію розглядали пару років тому. Нововведення довелося відкликати через шквал критики.

На сьогодні в нашій країні існує дві форми надання послуг мобільними операторами - це контракт і припейд. У тому випадку, якщо клієнт укладає договір публічної оферти з оператором мобільного зв'язку і набуває SIM-карту, яка не прив'язана до його персональних даних, то оператор не має ніяких відомостей про абонента, крім його номера та IMEI його гаджета.

Якщо ж абонент укладає договір на послуги контрактного зв'язку, клієнтам необхідно надати всі дані про себе - паспорт, ПІБ, адреса та ін.

І ось новим законопроєктом пропонують ввести обов'язкову ідентифікацію всіх мобільних абонентів за допомогою будь-яких засобів електронної ідентифікації середнього та високого рівня довіри. Це можуть бути ID - карти, електронний підпис або BankID.

Популярні статті зараз

Готуйте теплі ковдри та пуховики: морози вдарять з новою силою, де буде холодніше всього

Категорично заборонено ображати будь-кого: велике свято 25 жовтня, що не можна робити

В Україні перестали приймати долари: з якими купюрами краще не приходити

"Маразм старечий": хвіст набекрень і брудна спідниця, Алла Пугачова розлютила фанатів новим образом - Галкін сховав очі

Все новости

Законом пропонують, щоб всі мобільні оператори, які звернулися в компанію, обов'язково зареєструвалися. Якщо вони не зроблять цього, то не зможуть користуватися послугами мобільного оператора, при чому зробити клієнтам все доведеться до 1 січня 2025 року.

Якщо закон приймуть, то аферистам стане важче реалізовувати схеми на зразок викрадення або клонування SIM-карти. Саме до цього і закликають автори проєкту.

Нещодавно інформаційний портал Новинар повідомляв, що абонентам показали найвигідніші і дешеві пропозиції від трійки лідерів мобільних операторів.

Також розповідав Новинар, що фінансова установа "ОщадБанк" блокує карти своїх клієнтів, названа причина.

Ще Новинар писав, що українці можуть залишитися без мобільного зв'язку якщо не виконувати деякі умови.