В Україні зміниться ціна на соняшникову олію

У країні раз за разом говорять про підвищення цін на харчові продукти, в тому числі й рослинну олію. Подейкували, що вартість його буде лише зростати. Однак ціна на соняшникову олію буде знижуватися у зв'язку з тиском низького експортного попиту. Інформацією ділиться Обозреватель.

На сьогодні за 850 мл рослинної олії потрібно віддати від 45 до 80 гривень. Фахівці відзначають, що пропозиції соняшнику зростають завдяки високій вартості, яку пропонували переробники на перші постачання. У зв'язку з цим зниження цін на рослинну олію знизить закупівельні ціни вже на цьому тижні з 18 800-19 500 гривень за тонну до 18 500-19 500 грн/т.

Відмінний урожай насіння соняшнику дозволить забезпечити внутрішній попит на рослинну олію та згенерувати достатню кількість експортного прибутку і запобігти майбутньому зростанню цін, який відзначався у 2019-2020 році.

Однак експерти відзначають, що урожай може виявитися не зовсім якісним. Згідно з даними в деяких регіонах близько 50% даної культури вражена шкідниками. Наприклад, у Дніпропетровській, Волинській, Закарпатській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Полтавській, Тернопільській, Черкаській, Чернігівській та Харківській областях ситуація вигладить найгіршим чином.

В Україні сама мінімальна ціна на соняшникову олію стартує від 45 гривень і то не за літр, а лише за 850-900 мл. Максимальна ціна на олію, не преміального класу, досягає 80 гривень за пляшку. Варто відзначити, що ця ціна на 70% вище ніж була в минулому. Середня вартість - 63 гривні.

Популярні статті зараз

Таке масло їсти не можна: Держспоживслужба назвала виробника підробки

Яка лялечка: майже оголена Оля Полякова розійшлась на сцені у прозорому вбранні, фанати зомліли

Злата Огневич не єдина: Ксенія Мішина розповіла про головну конкурентку "Холостячки-2"

Скошений рот та на ногах ледь тримається. Фото Алли Пугачової з Крістіною Орбакайте спантеличило шанувальників, «кривенька стала»

Все новости

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав, що в Україні мають намір розширити список продуктів, які буде заборонено повернути йди обміняти в магазині.

Також повідомляв Новинар, що в нашій країні подорожчає молоко і молочні продукти, фахівці розповіли з чим це пов'язано.

Ще писав Новинар, що українцям доплачуватимуть за покупку нового автомобіля, але лише за однієї обов'язкової умови.