До чого може призвести значне збільшення ціни на газ

Як стало відомо, що школи в Україні, а також дитячі садки, лікарні, військові частини та багато інших бюджетних організацій змушені платити за блакитне паливо по 35-45 гривень за кубометр. Хоча Кабінет Міністрів України й уклав з кампанією "Нафтогаз", а також з місцевою владою меморандум, згідно з яким, ціни на газ не повинні перевищувати за один куб 13,6 гривні. Про це стало відомо з інформації, опублікованої на порталі новин biz.censor.

Зазначається, що згідно з Меморандумом "Нафтогаз Трейдинг" повинен постачати блакитне паливо за зниженими цінами, однак він не бере участь у тендерах. Приходять на тендери тільки приватні кампанії, які пропонують поставляти блакитне паливо за ринковими цінами.

Що стосується цін на газ, то в Меморандумі про "заморожування" тарифів, щодо опалення та газу для населення, а також для організацій зазначено, що вони повинні складати за блакитне паливо:

  • Для постачальників населенню тепла-7,42 гривні за метр кубічний.
  • Для постачальників і бюджетних організацій – 13,66 гривні за метр кубічний.

Оскільки більшість комунальних і бюджетних установ розірвали договори з приватними постачальниками блакитного палива, щоб укласти їх з "Нафтогазом", то тепер, напередодні опалювального сезону, вони взагалі залишилися без контрактів. У зв'язку з цим дані організації терміново укладають договори з високими цінами на блакитне паливо, не передбаченими в бюджетах.

Відзначається, що хоча річні тарифи на блакитне паливо для населення з фіксованою цінною в 8 гривень за метр кубічний, то деяким з них доведеться платити значно більше, а саме по 16,5 гривень за метр кубічний.

Популярні статті зараз

Несподіване "бабине літо": синоптики змінили прогноз, коли чекати двотижневого потепління

Після різкого стрибка в Україні подешевшають гречка та цукор, експерти назвали причину

Пенсійний стаж рахуватимуть по-новому: що змінив Кабмін для українців

Індексація пенсій з 1 грудня: у кого зростуть виплати до 2600 грн

Все новости

Негативно відреагували на такі ціни на газ і представники бізнесу, назвавши це "настанням апокаліпсису", оскільки через таке подорожчання газу вони змушені теж підвищувати свої ціни, крім того, в деяких випадках ще й обмежувати виробництво.

Прем'єр Денис Шмигаль закликав лише збільшити видобуток блакитного палива, хоча таке завдання перед "Нафтогазом" стоїть вже не перший рік. Крім того, Україні через великі ціни на газ загрожує ще й економічна криза, яка спричинить не тільки зростання цін, а й безробіття, а також банкрутство.

Нещодавно інформаційний портал Новинар повідомляв, що українцям розповіли, що робити в тому випадку, якщо облгази спеціально завищують кількість використаного газу в платіжках.

Також писав Новинар, що вартість блакитного палива побила всі рекорди й тепер під загрозою опинилися робочі місця і вартість продуктів.

Ще розповідав Новинар, що в разі відмови від установки індивідуального газового лічильника громадян очікує "покарання".