Деяку категорію українців звільнили від сплати податку на землю

До кінця поточного року землевласники та користувачі земельними ділянками зобов'язані сплатити податок на землю, яка перебуває у їх власності або ж користуванні. Але в законопроєкті вказані й особи, які звільнені від сплати. Інформацією ділиться Мінюст.

Для початку потрібно зазначити, що основою оподаткування є ціна землі, яка знаходиться у «володінні» платника податків на правах власності або ж на правах оренди. Вартість землі встановлюється від її нормативної грошової оцінки.

Якщо ж даної оцінки немає, то розмір мита будуть розраховувати за площею земельної ділянки. Крім того, ціна залежить і від призначення земельної ділянки. Для них встановлено різний відсоток мита, який береться від ціни землі.

Згідно з інформацією, для земельних ділянок загального користування податок встановлено на рівні 1% від нормативної грошової оцінки, за землі сільськогосподарського призначення доведеться заплатити не менше 0,3%, але не більше 1% від оцінки, а ось за лісові землі податок встановлено на рівні 0,1% від нормативної оцінки.

Якщо говорити про осіб, які можуть не платити мито за земельні ділянки, то до них відносяться:

Популярні статті зараз

Не робіть хатньої роботи у цей день: велике церковне свято, всі заборони

Оливкова олія не з оливок: українцям розкрили масштабну схему фальсифікації

Перерахунок пенсій "заднім числом": кому чекати на підвищені виплати

Пенсійний стаж рахуватимуть по-новому: що змінив Кабмін для українців

Все новости
  • громадяни з інвалідністю першої та другої груп;

  • громадяни, що виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

  • пенсіонери, відповідно до віку;

  • ветерани війни;

  • і громадяни, які постраждали під час аварії на ЧАЕС.

Крім того, від сплати мита звільняються і власники земельних ділянок, паїв, а ще землекористувачі, які передали свої володіння в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

Нещодавно інформаційний портал Новинар повідомляв, що українцям розповіли які земельні ділянки заборонено купувати або виставляти на продаж.

Також розповідав Новинар, що в Україні мають намір ввести ще один податок і тепер доведеться платити за старі автомобілі.

Ще писав Новинар, що в нашій країні стартували нові правила продажу алкогольних напоїв з жовтня, як це відіб'ється на покупцях.