Українцям розповіли, яка справжня собівартість вітчизняного газу

Як стало відомо, що нещодавно в енергетиці України стався скандал, після якого, перед звільненням Отто Ватерландер, головний виконавчий директор "Нафтогазу" заявив, що собівартість блакитного палива вітчизняного видобутку, яке купує населення по 7 гривень за метр кубічний, коштує лише 1 гривню. Після чого, в "Нафтогаз" відразу ж почали спростовувати такі слова Отто Ватерландера. Відзначається, що в НАК реальної собівартості поки що не назвали, проте пообіцяли, що покажуть цю цифру у звітності за перше півріччя. Про це стало відомо з інформації, опублікованої на сайті "Нафтогаз".

Пояснюючи те, чому кампанія провалила плани щодо збільшення видобутку блакитного палива, Отто Ватерландер заявив, що є багато нерозуміння і, на його погляд "Нафтогаз" стабільно генерує готівку. Підкресливши ще те, що видобуток блакитного палива коштує їм в 1 гривню за метр кубічний, ну а продають вони його українським підприємствам і домогосподарствам по 7 гривень за куб.

Такими словами Отто Ватерландер ще більше підігрів чутки про те, що вітчизняне блакитне паливо насправді ж коштує набагато дешевше, ніж його продають населенню. Однак у кампанії "Нафтогаз" відреагували на таку заяву колишнього головного виконавчого директора жорстко і миттєво, підкресливши, що слова, щодо собівартості блакитного палива, Ватерландера не відповідають дійсності. Ще в НАК підкреслили, що цифри, які назвав колишній виконавчий директор, не містяться в жодному документі кампанії.

Відзначається, що в результаті ніхто нічого так і не зміг підтвердити або довести цифрами, а сам скандал закінчився з рахунком "слово на слово". Але згідно з підрахунками експертів, загальні витрати на видобуток українського газу такі:

  • Загальні витрати на видобуток блакитного палива – 700 гривень за тисячу кубометрів.
  • Амортизаційні витрати-940 гривень.
  • Закладалося на інвестиції – 890 гривень.

Тобто, цифри на газ далеко не 1 гривня за куб, як було сказано Отто Ватерландером, але і не 7-8 гривень за метр кубічний, як купує його населення. Експерти-енергетики вважають, що ціна на газ з усіма витратами повинна становити приблизно 6 гривень за метр кубічний.

Популярні статті зараз

По 10 тис.доларів кожному? Що таке економічний паспорт і хто його отримає

+14 та сніг з дощами. В Україні очікується хвиля потепління

Скошений рот та на ногах ледь тримається. Фото Алли Пугачової з Крістіною Орбакайте спантеличило шанувальників, «кривенька стала»

Зима вступить у свої права. Частину України замете снігом, де чекати хуртовину

Все новости

Нещодавно повідомляв Новинар, що в Україні можуть ввести обов'язкову вакцинацію.

Також розповідав Новинар, що українцям показали як зросли ціни на хліб і кондитерські вироби та що буде з їх вартістю до кінця поточного року.

Ще писав Новинар, що міністр Ляшко розповіла кого можуть відсторонити від роботи та за що.