Українці після скасування паспорта-книжки повинні будуть поміняти документ старого зразка на новий пластиковий. Кабінет міністрів України подав до Верховної Ради законопроєкт про скасування паперових паспортів громадянина України і заміни їх на пластикові.

Як зазначено в законопроєкті "Про паспорт громадянина України у формі книжечки", вимагати від громадян терміново здати паперові паспорти не будуть, проте будуть встановлені нові терміни видачі для тих, що вже видані і деяким категоріям будуть обмінювати паспорти на пластикові обов'язково.

Український паспорт
Український паспорт

Вклеювати фото в паспорт більше українці не будуть, оскільки Кабмін хоче, щоб у всіх були пластикові ID-карти. Замінювати паперові паспорти українці будуть поступово: у 25 і 45 років. Це затвердять законом. Якщо його приймуть, то все паперові паспорти в формі книжечки мати термін дії. Коли він закінчиться, треба буде оформити пластик.

На сьогодні ID-карта на заміну паспорта зразка 1994 року коштує 745 гривень. За терміновість доведеться заплатити ще 113 гривень. Про це повідомляє ТСН.

Популярні статті зараз

Віра Брежнєва в шапці-вушанці показала казкову красу: "Просто богиня"

Гола Оля Полякова в одному халаті зробила собі пересадку волосся

Як швидко накопичити гроші: лайфхак від "короля математики"

Зеленський відреагував на рішення КСУ: "Не завадить Україні боротися з корупцією"

Все новости

Тобто, нові паспорти доведеться робити всім, кому виповнилося 25 і 45 років. Надалі нова ID-карта повинна оновлюватися кожні десять років. Безстроковими паперові паспорти будуть тільки у тих, хто встиг вклеїти фото в 45 років ще до прийняття нового закону.

Раніше ми повідомляли, що в Україні скасували паспорт-книжечку: деталі нового закону

Нагадаємо також, у Кабміні пояснили, чому економіка України відстала від Польщі: "Отримує мільярдні гранти"