Українці після скасування паспорта-книжки повинні будуть поміняти документ старого зразка на новий пластиковий. Кабінет міністрів України подав до Верховної Ради законопроєкт про скасування паперових паспортів громадянина України і заміни їх на пластикові.

Як зазначено в законопроєкті "Про паспорт громадянина України у формі книжечки", вимагати від громадян терміново здати паперові паспорти не будуть, проте будуть встановлені нові терміни видачі для тих, що вже видані і деяким категоріям будуть обмінювати паспорти на пластикові обов'язково.

Український паспорт
Український паспорт

Вклеювати фото в паспорт більше українці не будуть, оскільки Кабмін хоче, щоб у всіх були пластикові ID-карти. Замінювати паперові паспорти українці будуть поступово: у 25 і 45 років. Це затвердять законом. Якщо його приймуть, то все паперові паспорти в формі книжечки мати термін дії. Коли він закінчиться, треба буде оформити пластик.

На сьогодні ID-карта на заміну паспорта зразка 1994 року коштує 745 гривень. За терміновість доведеться заплатити ще 113 гривень. Про це повідомляє ТСН.

Популярні статті зараз

Гаряча Даша Астаф'єва забула одягти ліфчик, розкривши "душу" нарозхрист: "Мерлін Монро в брюнеті"

Анна Седокова в купальнику викрала машину: "Не погано, правда?"

Надя Дорофєєва в купальнику стала в цікаву позу, показавши, що бачить тільки Володимир Дантес

Потужний землетрус сколихнув Індонезію: загинули десятки людей

Все новости

Тобто, нові паспорти доведеться робити всім, кому виповнилося 25 і 45 років. Надалі нова ID-карта повинна оновлюватися кожні десять років. Безстроковими паперові паспорти будуть тільки у тих, хто встиг вклеїти фото в 45 років ще до прийняття нового закону.

Раніше ми повідомляли, що в Україні скасували паспорт-книжечку: деталі нового закону

Нагадаємо також, у Кабміні пояснили, чому економіка України відстала від Польщі: "Отримує мільярдні гранти"